Rezultate te kerkimit per termin: +Bankok

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.561Z

Bankok, protestuesit hedhin gjak para qeverisë

Bankok, 16 mars, NOA Protestuesit e opozitës në Tajlandë, Këmishat e kuqe, kanë hedhur gjak para godinës së qeverisë në Bankok, në shenjë proteste për refuzimin që i ka bërë kryeministri kërkesës për të shpërndarë Parlamentin. Rreth 50 manifestues, kanë derdhur para go

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.008Z

Pekin 2008- flaka olimpike mbërrin në Bankok

    U nis nga Nju Delhi dhe ka mbërritur në Bankok në orët e mëparshme për një ndalesë që autoritetet Tajlandeze shpresojnë që të zhvillohet pa asnjë problem. Rreth 30 persona me orgjinë kineze kanë shpalosur flamuj kinezë dhe të lojrave olimpike në momentin e mbërrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.129Z

Bankok tubimi i kemishave te kuqe

Rreth 10 mijë këmishkuq të mbështetur nga kryeministri Tajlandez Thaksin Shinauatra u mblodhën në Bankok një ditë para pesë vjetorit të rrëzimit të grushtit të shtetit. Ky është tubimi i parë  që pas zgjedhjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.727Z

Dhjetra të vdekur gjatë festimeve në Bankok

Të paktën 59 vetë kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri në një klub nate në kryeqytetin tajlandez Bankok. Policia tha se më shumë se 100 persona të tjerë u plagosën nga flakët kur ato përfshijnë klubin në kohën që atje festohej nata e vitit të ri. Trupat të mbështjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.977Z

Tajlandë,hiqet gjendja e jashtëzakonshme në Bankok

Tajlanda ka hequr gjendjen e Jashtzakonshme në Bankok e cila vazhdonte prej 8 muajsh. Kjo masë e vecantë u mor pas protestave anti-qeveritare në Bangkok në fillim të këtij viti. Qeveria i dha pushtet të plotë forcave të sigurisë, duke për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.784Z

Turkish Airlines i Bankok ulje të detyruar pas alarmit për bombë

Një avion i linjës Turkish Airlines i Bankok ka bërë bërë ulje të detyruar në Nju Dehli pas kërcenimeve se në bordin e tij ndodhej një bombë. Ishin pasagjerët ata të cilën në tualetin e avionit gjetën një letër në të cilën ishte shkruar kërcënimi. Airbus 330 me 145 pasagjerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.550Z

Rreth botës, të gjithë të veshur si Santa Klaus

Atmosfera e Krishtlindjeve dhe Viti te Ri ne disa vende te botes.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama