Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Europiane

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Berisha takim me misionin e Bankës Europiane

Kryeministri Sali Berisha ka pritur n nj takim Misionin e Banks Europiane t Investimeve t kryesuar nga Dario Skannpieko. Gjat takimit Skanapieko shprehu gatishmrin dhe angazhimin e Banks Europiane pr bashkpunim t mtejshm pr financim t projekteve t ardhshme, si ai i rrugs Tiran – Elbasan, by-p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

BQE e kënaqur nga situata në Greqi

Banka Qendrore Europiane sht e knaqur nga zhvillimet n ekonomin greke. Programi i kursimeve premton shum - deklaroi shefi i banks Zhan Klod Trishet, sipas t cilit konsolidimi i buxhetit po prparon mjaft mir n 5 muajt e par t ktij viti.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

Ministri i Financave: Greqia nuk braktis zonën euro

Pavarsisht nj krize financiare q ka pllakosur vendin dhe kritikave t forta nga Banka Qndrore Europiane, minsitri grek i financave, Jorgos Papakostantinu ka mohuar deklaratatat se Greqia do t jet vendi i par q do t braktis zonn euro. Sipas agjensis s lajmeve, Doje Vele ministri i cilsoi kto deklarat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.427Z

Bernanke: Ekonomia amerikane mund të bjerë në recesion

Shefi i rezervs Federale, Ben Bernanke ka shprehur shqetsimin se ekonomia amerikane mund t bjer srish n recesion. Duke folur n nj konferenc ndrkombtare n Nju Jork, Bernanke tha se sht i gatshm t ndrhyj pr t nxitur rimkmbjn e ekonomis. Ekspertt parashikojn nj rritje nn 1 % t ekonomis amerikane pr 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Fullani: Bankat greke në Shqipëri gëzojnë shëndet të plotë

Sistemi bankar dhe bankat greke q operojn n vendin ton, si pjes e ktij sistemi, gzojn shndet t plot. Duke marr shkas nga zhvillimet e fundit n financat greke dhe ndikimet e mundshme n vendin tone, Guvernatori Fullani theksoi se treguesit kryesor t bankave greke, qendrojne mbi standardet europiane dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.286Z

Dollari bie nga kulmi shumë vjeçar

Dollari u tërhoq sërish të martën, pasi iu afrua nivelit më të lartë 13-vjeçar kundrejt një shporte monedhash, teksa tregtarët blenë sërish euron, 'në depresion' të gjatë nga pritshmëritë e politikës agresive lehtësuese nga ana e Banks Qendrore Europiane. Euro u rrit 0.2% në 1,0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Shqiptarët zëvendësojnë lekun me euron

Zgjerohen produktet e shrbimet q ofrohen me valutn europiane, edhe paga merret n lek Shqiptart po e prdorin gjithnj e m shum monedhn europiane, euro, edhe pse zyrtarisht kan paran e tyre, lekun. Mjafton t vzhgosh njsit tregtare ku ofrohen shrbime dhe mallra t ndryshme n euro dhe kupton se eurorizimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama