Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Kombtare

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.015 / keyword[0] banks / docs[0] 442 / hits[0] 805 / keyword[1] kombtare / docs[1] 1045 / hits[1] 1678 /
No Pic available
  • 2014-01-28

Ja zyrtarët që kanë përfituar kredi të buta për shtëpitë

Janë 145 zyrtarë të qeverisë së shkuar, që kanë marrë kredi të buta për të blerë banesa. Skandali është publikuar nga mazhoranca e re, e cila ka deklaruar se do të bëjë drejtësi për këtë abuzim. Ata thonë se dosjet e zyrtarëve janë të paplota dhe me shkelje. Në listë ë

No Pic available
  • 2010-08-26

Kallashnikovët tradhtuan bandën shqiptare që grabiste bankat greke

Greqi Policia tha se 27-vjeari shqiptar dyshohet t jet kreu i grupit kriminal Nuk do t ishte dekonspiruar aktiviteti kriminal i nj bande grabitsish, nse policia, gjat nj kontrolli n shtpin e nj 27-vjeari shqiptar, i cili banonte n Nea Filadelfia t Athins, nuk do t gjente nj arm t tipit kallashnikov

No Pic available
  • 2010-08-23

Investimet, Bregu: Shqipëria, përkrah vendeve të zhvilluara

Studimi: Shqipëria, kampione bote për të jetuar Investimet e shumta anemban vendit e kanShqiprin nj kampione bote pr cilsin e t jetuarit, duke e vendosur at krahas vendeve t zhvilluara. Zdhnsja e KM-s, Majlinda Bregu, prshndeti dje n emr t qeveris shqiptare studimin enga presti

No Pic available
  • 2010-08-15

2010, ja rastet e grabitjes së bankave

Nga janari i vitit 2010 e deri tani jan regjistruar gjithsej 5 grabitje bankash. N 17 shkurt pes persona t armatosur dhe t maskuar, mundn t rrmbenin n filialin e Banks Kombtare Tregtare, afro 200 mij euro. N 18 mars t vitit 2010 nj i ri nga Lezha, Romeo Kola u b personazh mediatik pasi kishte grabit

No Pic available
  • 2010-08-01

Biznesi: Bankat të ulin interesat e kredive në lekë për biznesin

Biznesi përshëndet vendimin e BSH-së për uljen e normës bazë të interesit Ulja e norms baz t interesit t lekut pritet q t jap efektet e saj edhe n kreditin e ekonomis dhe biznesit. Kjo sht ajo ka pret pas vendimit t Banks s Shqipris pr uljen e norms baz t interesit - pak di

No Pic available
  • 2010-07-30

Integrimi, kërcënim apo konsolidim i shteteve-kombe?

Shteti-komb sht konsideruar gjersisht si njsia m efiente e pushtetit politik dhe sht pranuar si struktura baz n politikn ndrkombtare. Integrimi evropian sht produkt i shteteve kombe, e ka origjinn nga to, sht implementuar po nga to dhe kontrollohet prej tyre. Impakti i integrimit n ekzistencn e sh

No Pic available
  • 2010-07-28

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d