Rezultate te kerkimit per termin: +Banort

Meta: total 362 / total_found 362 / time 0.000 / keyword[0] banort / docs[0] 362 / hits[0] 545 /
TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin
  • 2017-08-21

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin

Sa sht i pasur Katari? Pse bn shopping n bot? A sht e vrtet q t dieln punohet? Dhe mbi t gjitha pse sht n kriz me vendet e tjera t gjirit? Dimensionet Nuk llogariten. Katari sht pak m i madh se Abruzzo ( 11.437 kundr 10.795 km kuadrat). Kjo e bn t 167-tin vend n bot pr nga siprfaqja. Por sht m i pas

No Pic available
  • 2015-11-27

Historia e Thanksgiving, festa m popullore n SHBA

Nga Albana Melyshi Lifschin “Thanksgiving” sht festa m popullore n SHBA. Me vendim t Presidentit Abraham Linkoln, n 3 tetor 1863, ajo festohet n t gjith Amerikn çdo vit, t ejten e fundit t muajit nntor. Historia e “Thanksgiving” lidhet ngushtsisht me fatin e pilgrimve, kolon

FOTO REPORTAZH / Me vez dhe duar kundr komshiut cub n plazh
  • 2015-11-01

FOTO REPORTAZH / Me vez dhe duar kundr komshiut cub n plazh

Banorë duke qelluar me veze mbi shtepine e Frangajt Dielli i ngroht n pishat e Golemit sot ishte nj arsye m shum pr t kuptuar t gjith cfar po humbisnin nga ajo q kishin investuar tek fshati i tyre. Banort e Laguna Blu, pasi shkatrruan muret rrethues t kantierit dhe rrugn pr n det u grumbulluan p

Banorët, të shqetësuar për demarkacionin me Malin e Zi, paralajmërojnë masa
  • 2015-05-03

Banorët, të shqetësuar për demarkacionin me Malin e Zi, paralajmërojnë masa

Brezi kufitar n Bjeshkët e Nemuna t komunës s Deçanit e cila kufizohet me Malin e Zi, ku problem mbetet ende situata rreth caktimit të vijës kufitare. Qytetar e kësaj ane janë t shqetësuar tokat t cilat po hyjn n diskutim pr cshtjen e demarkacionit mes Kosov

No Pic available
  • 2014-09-16

Tahiri dhe ambasadori Cannon vizitë në Lazarat, banort: Të ngrihet një Postë Policie

LAZARAT-Ministri i Brendshëm se bashku me Drejtorin për Ballkanin Perëndimor dhe zgjerimin në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Owen Jenkins janë duke zhvilluar në vizitë në fshatin Lazarat. Sipas Minsitrisë së Brendshme qëllimi i vizitës është për të parë nga afër r

No Pic available
  • 2014-07-31

Librazhd, banorët protestojnëkundër HEC-it, plagoset polici

Përshkallëzohet protesta e banorëvë të fshatit Polis në rrethin e Librazhit, kundër fimrës që po ndërton HEC-in në këtë fshat. Sipas banorëve HEC-i që do të ndërtohet, pritet të privojë banorët e zon&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama