Rezultate te kerkimit per termin: +Banort

Total: 354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Decentralizimi dhe banort e Mitrovics

M shum se 6 muaj kan kaluar q kur kan filluar bisedimet mbi decentralizimin n Vjen, pjes e t cilave bisedime ka qen edhe reformimi i pushtetit lokal t Mitrovics. Por, banort e ktij qyteti din fare pak, apo aspak rreth ktij procesi. Faton Jonuzi, nj i ri nga pjesa jugore e Mitrovics, ka prcjell vaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.352Z

Hamallaj, banorët padisin kryeinspektorin e Ndërtimores

Banort e fshatit Hamallaj t Durrsit i jan drejtuar dje prokuroris s rrethit dhe kan depozituar nj padi penale ndaj kreut t Inspektoratit Ndrtimor, Gjergji Bojaxhi, Policis Ndrtimore dhe Policis s Shtetit. M 1 korrik banort e fshatit u konfrontuan me policin, pasi kundrshtonin aks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Temperaturat e larta, jugu përfshihet nga flakët

N jugun e vendit jan shfaqur vatra t shumta zjarri t cilat po ndihmohen nga temperaturat dhe ererat. N rrethinat e Gjirokastrs kan shprthyer flakt n disa vatra n drur t pishave t pyllit duke djegur nj mas t madhe t tyre. Banort e zonave kan lajmruar njsin zjarrfikse t cilt edhe pse kan mbrritur Bren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Udhëzues praktik për krijimin e asamblesë së pallatit

do pallat krijon nj asamble. N asamblen e pallatit marrin pjes banort e do hyrjeje t pallatit ose pronart e do njsie tregtare. do banor/pronar ka t drejt t thrras mbledhjen e par t asambles dhe t’i ftoj t tjert t marrin pjes n t. Njoftimi i par sht duke thirrur t gjith banort/pronart me an t n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.870Z

Dyfishohen prurjet në kaskadën e Drinit. Berisha: Në prag gjendjeje të jashtëzakonshme

N nj koh kur prurjet n kaskadn e Drinit jane dyfishuar dhe rreshjet pritet t vijojn, kryeministri Berisha paralajmron se vendi sht n “buz t gjendjes s jashtzakonshme”. Duke folur n nj konferenc pr shtyp kreu i qeveris tha se n nj situat t till shkarkimet do t intesifikohen, ndrsa krkoi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Përplasjet me policinë

Banort e Orikumit dhe Dukatit, jo pak her, jan prplasur me policin gjat protestave t zhvilluara pr njohjen e prons. Kujtojm q n tetor t vitit t kaluar, banort e Orikumit, teksa kishin bllokuar rrugn kombtare Vlor-Sarand, kan goditur me gur furgont e policis, ndrsa uniformat blu kan tentuar t neutral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Vatrat e zjarrit, digjen dhjetëra hektarë pyje

Katr zona n flak jan lokalizuar brenda pak orsh n disa zona t vendit Katr vatra zjarri jan lokalizuar brenda pak orsh n disa zona t vendit. Pr pasoj, dhjetra hektar pyje, ullishta dhe vreshta jan prfshir nga flakt, ndrkoh q zjarret kan krcnuar seriozisht edhe banesa. Fier Nj zjarr me prmasa t mdha k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama