Rezultate te kerkimit per termin: +Banushaj

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] banushaj / docs[0] 78 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2016-08-02

Fier, disa raste kafshimesh nga peshq helmues dhe insekte

Sezoni i verës përveç temperaturave të larta, në zonën e Semanit në Fier është shoqëruar edhe me raste të shpeshta të pickimit nga insektet, zvarraniket, por se fundmi edhe peshqit. Vetëm gjatë kësaj fundjave në bregdetin e Semanit janë shënuar tre raste të kafshimit nga peshku ha

No Pic available
  • 2015-12-23

AKU kontrolle ne Llogara

brbrMe afrimin e festave te fundvitit numri i personave qe tregtojne mallra ushqimore ne rruge apo ne ambiente te pa pershtatshme eshte rritur Gjate nje kontrolli ne rrugen Llogora-Himare Autoriteti Kombetar i Ushqimit se bashku me Drejtorine Rajonale te Tatimeve Vlore si dhe me krimin ekonomik kane

No Pic available
  • 2015-07-13

Tregohet mjalte me sheqer

brbrNdonese nuk plotesojne kushtet minimale te shitjes shume nga produktet ushqimore vijojne te tregtohen pa asnje fare kontrolli duke rrezikuar ne kete menyre shendetin e konsumatorevebr Autoriteti Kombetar i Ushqimit ka sekuestruar 36 kuintal mjalte i cili ishte me permbajtje te larte sheqeri Pr

Vlorë, sekuestrohet qindra kg peshk
  • 2015-02-17

Vlorë, sekuestrohet qindra kg peshk

Vlorë - Një sasi prej 2.7 kuintal peshk u sekuestrua nga autoriteti ushqimor në Vlorë. Drejtoria e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit bëri me dije se sasia e peshkut tregtohej jashtë kushteve higjeno-sanitare. Gjatë inspektimit të ditës së martë, inspektorët e Drejtorisë Rajonale të

Peshku shitej në rrugë, AKU e Vlorës e sekuestron
  • 2015-02-17

Peshku shitej në rrugë, AKU e Vlorës e sekuestron

Peshku tregtohej në rrugë, pa asnjë kusht higjeno-sanitar, AKU e Vlorës pas inspektimeve sekuestron 2.7 kuintal. Burimet bëjnë me dije se tregtarët nuk respektonin asnjë kusht që garantonte sigurinë ushqimore. Ndonëse sasia e peshkut u sekuestrua, ndaj tregtarëve nuk është marrë asnj

No Pic available
  • 2014-10-02

Vlorë, mbyllen 17 pika të tregtimittë mjaltit, nuk plotësonin kriteret

VLORE - 17 pika të tregtimit të mjaltit, të cilat nuk plotësonin kushtet higjeno-sanitare janë bllokuar nga Autoriti Rajonal i Ushqimit në Vlorë.Një pjesë e mirë e mallit të këtyre pikave është sekuestruar nga inspektorët e AKU-së, ndërsa aksioni këtë herë është përqëndruar e

Bllokohen 163 kg mjaltë në Llogarae Palasë, shkak cilësia e produktit
  • 2014-10-02

Bllokohen 163 kg mjaltë në Llogarae Palasë, shkak cilësia e produktit

Të tjera rreth shkrimit VIDEO VLORE - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të Qarkut Vlorë, ka bllokuar 163 kilogramë mjaltë, gjatë një inspektimi sot të subjekteve dhe individë