Rezultate te kerkimit per termin: +Banushi

Meta: total 446 / total_found 446 / time 0.000 / keyword[0] banushi / docs[0] 446 / hits[0] 661 /
No Pic available
  • 2019-01-12

Zyliha Miloti, vitet e bukura të një aktoreje

Zyliha Miloti ” Mjeshtre e Madhe” ka ditëlindjen. Aktorja e njohur  lindi më 11 janar 1946, në Shkodër. Mbaron shkollën e mesme “Jordan Misja” në vitin 1965 . Në vitin 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret më të suksesshme të Estradës Profesioniste të qy

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Shuhet shkrimtari shkodran Isa Alibali
  • 2018-09-19

Shuhet shkrimtari shkodran Isa Alibali

Isa Alibali një figurë e njohur e kulturës është shuar në moshën 78-vjeçare. Ai është I njohur për kontributin si shkrimtar e dramaturg. Lindi në Shkodër më 26 janar 1940. I diplomuar në degën Gjuhë-Letërsi, në vitin 1960, ka punuar 3 vjet në Mirditë dhe ka qenë drejtori i par

No Pic available
  • 2018-04-11

Përfundon IPA -2013, programi i qendrave të arsimit profesional

Arsimi dhe trajnimi profesional i kualifikuar dhe i organizuar është ndër investimet më të mira që mund të bëhen për të rinjtë dhe jo vetëm dhe qasjen e tyre në tregun e punës. Krijimi dhe funksionimi i strukturave, apo qendrave shumë funksionale në të gjithë vendin, me një konce

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut
  • 2018-01-16

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do ti nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do ti nënshtrohen vettingut: Enton Dhimitri Gjykata e A

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-10-10

Emiljano Shullazi kërkon Berishën dëshmitar, gjykata e pranon

Gjykata e Krimeve të Rënda pranon kërkesën e Emiljano Shullazit për të thirrur në seancë si dëshmitar ish kryeministrin Sali Berisha. Berisha ishte ai i cili deklaroi se Emiljano Shullazi kishte kërcënuar Dhori Kulen dhe Mynyr Konin në prill të vitit 2016. Ndërkohë në seancën e sotm