Rezultate te kerkimit per termin: +Bars

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] bars / docs[0] 29 / hits[0] 33 /
Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris
  • 2017-06-12

Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris

Për herë të parë në historinë e teatrit tonë, një trupë shqiptare do të performojë në Paris, në Teatrin Palace, me shfaqjen Lukrecia Borxhia. Vepra e cila pati premierën dy javë më parë në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Erik Vinger, do të ngjitet në teatrin e njohur

Shifra që habisin: Shqipëria, e dyta në botë me numrin më të lartë të bar-kafeve
  • 2017-02-27

Shifra që habisin: Shqipëria, e dyta në botë me numrin më të lartë të bar-kafeve

Shqipëria mund të jetë nja nga vendet me të ardhura më të ulëta për frymë e pagat më të vogla në Europë, por kjo nuk e pengon atë të jetë shteti i dytë në botë pas Spanjës për numrin më të lartë të bar-kafeve për 100 mijë banorë. Teksa në vend kishte gjithsej 104 mijë

No Pic available
  • 2017-02-12

Njihuni me Ilirin, djalin që për 21 vite bën muzikën më të bukur në Santorini

Nga Entela Resuli Për herë të parë, Ilirin e kam dëgjuar dimrin e kaluar në një klub modest në Tiranë. Ky djalë me flokët e kapura bisht, i vendosur në një cep të ambientit hutoi për mirë të gjithë klientelën e asaj nate. Ishte një zë kumbues në një lokal të vogël! Mesa duke

No Pic available
  • 2016-10-11

Rusia transporton avionë ushtarakë në Serbi

Rusia dhe Serbia kanë nisur një stërvitje të përbashkët ushtarake e quajtur BARS. Mediat ruse shkruajnë se stërvitja do të zhvillohet në bazën ajrore serbe Batajnica. BARS do të thotë vëllazëria e aviatorëve të Rusisë dhe Serbisë, ndërsa do të përfshihen 10 avionë luftarakë d

Denoncimi/Masakër në pishnajat e Gurë-Lurës
  • 2016-07-29

Denoncimi/Masakër në pishnajat e Gurë-Lurës

Ngjarje trishtuese - Pyjet ende në rrezik, nën terrorin e motosharrave. Bandat e masakrave të vegjetacionit më dinamik e më të gjallë, kanë ende fuqi shkatërruese mbi këto. Pyjet iu kanë kaluar Bashkive me një amendament ligji para disa muajsh. Moratoriumi u aprovua nga pozita duke v

Plazhi i Spillesë: Destinacioni më i ri i kësaj vere
  • 2016-07-01

Plazhi i Spillesë: Destinacioni më i ri i kësaj vere

Plazhi i bukur i Spillesë, e ka hapur sezonin turistik me një pamje krejtësisht të re. Falë projektit të suksesshëm të Bashkisë së Rrogozhinës për rivitalizimin e tij, ky plazh është dëshmi e një pune të bërë mirë dhe të qendrueshme. Sot, zona e Spillesë përballet me përmi

Masakra e Libofshës, jeta mes kujtimeve të 5 njerëzve të vrarë
  • 2016-06-01

Masakra e Libofshës, jeta mes kujtimeve të 5 njerëzve të vrarë

Disa shkallë, një godinë me  çati mbuluar nga muret prej  blloqesh betoni; planimetri  me tri dhoma dhe një aneks-  kuzhinë, foto të njerëzve  të dashur jetëprerë nga marrëzia, të  varur në mure, ku gëlqerja e bardhë  përpiqet të shuajë ngjyrën e viteve, por  jo kujtimin