Rezultate te kerkimit per termin: +Bara

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] bara / docs[0] 210 / hits[0] 355 /
INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!
  • 2019-03-20

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!

Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal, ku 1 në 3 persona rezultojnë të jenë të pasiguruar. Edhe pse qeveria ndërmori masa të forta kundër informalitetit, kryesisht “dajaku” me gjo

Revista britanike, Veliaj në 11-shen e kryebashkiakëve më të mirë në botë
  • 2018-07-06

Revista britanike, Veliaj në 11-shen e kryebashkiakëve më të mirë në botë

Prej një muaji, i gjithë globi është përfshirë nga ethet e Kampionatit Botëror të Futbollit që po zhvillohet në Rusi. Në këtë fazë, shumë ndër ne kanë përjetuar edhe eleminimin e skuadrës së zemrës. Por, kur 8 skuadrat më të mira do të ndeshen sot dhe nesër për të përcakt

Presione dhe debate gjatë zgjedhjeve për Këshillin Studentor në UMT
  • 2018-03-15

Presione dhe debate gjatë zgjedhjeve për Këshillin Studentor në UMT

Studentët e Universitetit të Mjekësisë Tiranë, denoncuan në Fiks Fare me video dhe audio debatet dhe presionet që po shoqërojnë zgjedhjet për këshillin studentor. Në 2017 nga senati i Universitetit të Mjekësisë u miratua rregullorja për zgjedhjet e para të këtij lloji të Këshilli

BOOM: Banorët e fshatit që bojkotuan zgjedhjet për rrugën e amortizuar
  • 2017-07-18

BOOM: Banorët e fshatit që bojkotuan zgjedhjet për rrugën e amortizuar

Emisioni investigativ BOOM në Rtv Ora News paralajmëroi në maj të vitit 2017, që 150 familje të fshatit Xherije në Cërrik paralajmëruan nuk do të merrnin pjesë në zgjedhje nëse nuk do të investohej për ndërtimin e rrugës që lidh fshatin e tyre me Xibrakën. Dhe ashtu ka rezultuar.

No Pic available
  • 2017-07-11

Çelaj: Arkëtim të gjobave. Sistemi bonus malus brenda vitit

Drejtuesi i kompanisë Atlantik, Dritan Çelaj tha në emisionin Ekopolitikë me gazetaren Aurora Sulçe se janë në diskutim dhe do kërkojnë arkëtimin e gjobave për makinat. Dritan Çelaj: Në bazë të ligjit duhet të ndodhë kështu vihen për të pasiguruarin duhet të arkëtohen dhe të k

Rama komenton përplasjen mes Adriatik Llallës dhe Donald Lu
  • 2017-02-06

Rama komenton përplasjen mes Adriatik Llallës dhe Donald Lu

    Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë përplasjet mes kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe ambasadorit të SHBA në Tiranë, Donald Lu. Kreu i qeverisë u shpreh se Vettingu nuk bëhet për ambasadën e SHBA­së dhe as për Kryeprokurorin, por për të çliruar si

No Pic available
  • 2017-01-02

Qeverisja dhe reformat, miti i aksioneve në 3 vitet e mandatit PS-LSI

Koalicioni PS-LSI, pas fitores së thellë me rreth 1 milionë vota në zgjedhjet e 23 qershorit të 2013, konstituoi qeverinë Rama më 15 shtator të atij viti. Menjëherë në mbledhjen e parë, u morën 3 vendimet e para të qeverisë së re. Anullimi i ligjit të importit të mbetjeve, heqja e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama