Rezultate te kerkimit per termin: +Barabarta

Meta: total 1000 / total_found 7442 / time 0.003 / keyword[0] barabarta / docs[0] 7442 / hits[0] 8905 /
Mustafa uron qytetarët në Ditën ndërkombëtare të demokracisë
  • 2015-09-15

Mustafa uron qytetarët në Ditën ndërkombëtare të demokracisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përmes një mesazhi, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e shënimit të Ditës ndërkombëtare të demokracisë. Në letrën e tij thuhet se në këtë ditë populli i Kosovës afirmon demokracinë si vlerë të besimit të shoqërisë nj

Lumezi: Anëtarësimi i Kosovës në Interpol dhe Europol mbetet akoma sfidë kryesore
  • 2015-09-15

Lumezi: Anëtarësimi i Kosovës në Interpol dhe Europol mbetet akoma sfidë kryesore

Kryeprokurori i Shteti, Aleksandër Lumezi në konferencën rajonale “Hetimi dhe ndjekja e trafikimit ndërkufitar të narkotikëve dhe krimit të organizuar”, e cila po mbahet në Prishtinë, theksoi se prania e përfaqësuesve të prokuro

Opozita, ballore apo kalkuluese?
  • 2015-09-13

Opozita, ballore apo kalkuluese?

PREÇ ZOGAJ Dy vjet më parë, Lulzim Basha parashtroi tezën e opozitës ballore e të pandashme kundër dyshes Rama-Meta. Ishte shpallja e vendosjes së qartë në fushë të opozitës dhe shumicës si palë kundërshtare, një gjë e zakonshme në demokraci. Por në kontekstin shqiptar, ky formu

Ahmeti: Të zbatohet marrëveshja
  • 2015-09-11

Ahmeti: Të zbatohet marrëveshja

Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, Kryetari Ali Ahmeti, ka pritur në takim pune Ambasadoren e re të Kroacisë në Maqedoni, zonjën Danijela Barishiç. Ahmeti dhe Ambasadorja kroate diskutuan rreth zhvllimeve aktuale politike në Maqedoni, marrëveshjen e 2 qershorit

Shqipëria, vendi europian ku bashkëjetohet
  • 2015-09-10

Shqipëria, vendi europian ku bashkëjetohet

TRITAN SHEHU Dëshiroj ta filloj këtë shkrim, të lidhur me eventin e Sant'Egidios në Tiranë, me disa nga fjalët që Ati i Shenjtë tha një vit më parë gjatë vizitës e Tij historike këtu, duke na bërë më të vetëdijshëm për rolin që popujt, qoftë edhe të vegjël, mund të luajn

Sport- Euro 2016  Shqipëria, shanse për kualifikim direkt në europianin francez
  • 2015-09-10

Sport- Euro 2016 Shqipëria, shanse për kualifikim direkt në europianin francez

TIRANË, 5 Shtator/ATSH-Gjergji Mima/ - Barazimi 0-0 në Kopenhagen ndaj Danimarkës hap disa skenare për kualifikimin e kombëtares shqiptare të futbollit drejt Kampionatit Europian, "Francë 2016", teksa kuqezinjtë kanë siguruar tashmë një kualifikim në play-off.Me barazimin 0-0 Shqipëria

Më 21 qershor, ditë e qetë, por pati disa mangësi
  • 2015-09-10

Më 21 qershor, ditë e qetë, por pati disa mangësi

Raporti Koalicioni i Vëzhguesve Raporti i OSBE/ODIHR pasohet nga një tjetër raport vëzhgimi i zgjedhjeve të qershorit, ai i Koalicionit për Zgjedhje të Lira e të Ndershme e për Demokraci të Qëndrueshme (KZLNDQ), që evidenton konstatime të presioneve mbi zgjedhësit apo dhe moszbatimit t