Rezultate te kerkimit per termin: +Barack +Obam

Meta: total 1000 / total_found 1937 / time 0.001 / keyword[0] barack / docs[0] 10423 / hits[0] 12347 / keyword[1] obam / docs[1] 6010 / hits[1] 10347 /
No Pic available
  • 2017-06-24

CIA kishte informuar Obamën që në 2016 se Putin do të ndihmonte Trump

CIA kishte paralajmëruar presidentin Barack Obama që në gushtin 2016 se sulmet kibernetike ndaj partisë demokrate ishin urdhëruar nga Vladimir Putin me qëllim për të dëmtuar Hillary Clinton dhe ndihmuar Donald Trump, sipas Washington Post. Dyshimet rëndojnë tashmë kundër Rusisë që në

Trump anulon marrëveshjen e Barak Obamës me Kubën
  • 2017-06-17

Trump anulon marrëveshjen e Barak Obamës me Kubën

Presidenti Donald Trump ishte sot në Majami të Floridës, ku shpalli planet për të shfuqizuar disa elementë të marrëveshjes historike SHBA-Kubë për normalizimin e marrëdhënieve që ndërmori paraardhësi i tij, Barack Obama pas më shumë se 50 vjetësh izolim të ishullit. Trump foli në

No Pic available
  • 2017-04-24

Obama do të mbajë fjalimin e parë si ish-President

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, do të mbajë fjalimin e parë të madh që kur  ka lënë zyrën. Obama do të flasë sot në Çikago, vendin ku ka nisur karrierën e tij politike. Kryetari i Çikagos, Rahm Emanuel, tha se është krenar që Obama ka zgjedhur këtë qyte

No Pic available
  • 2017-03-16

Fyeu Presidentin Trump, hakohet llogaria në Twitter e McDonald

Rrjeti i famshëm i ushqimeve të shpejta McDonalds ka deklaruar se llogaria e tyre në Twitter është kompromentuar pasi kishte hedhur një mesazh fyes për Presidentin Donald Trump. Ju jeni një President i pështirë dhe do të donim që të kemi sërish Barack Obamën, shkruhej në mesazh. Në

No Pic available
  • 2017-03-05

Akuzat e Trump për përgjim, reagon Obama: False

Ish-presidenti amerikan Barack Obama ka hedhur poshtë pretendimet se ka përgjuar telefonatat e Donald Trump, para zgjedhjeve presidenciale. Zëdhënësi i Obamës, Kevin Lewis, ka reaguar me anë të një deklarate zyrtare në lidhje me mesazhin e publikuar në Twitter nga Trump. Në deklaratën

Trump nën presion për të sjellë fakte se Obama e ka përgjuar
  • 2017-03-05

Trump nën presion për të sjellë fakte se Obama e ka përgjuar

Presidentit amerikan, Donald Trumo i është kërkuar të sjellë fakte lidhur me akuzat e artikuluara një ditë më parë në drejtim të ish-kreut të Shtëpisë së Bardhë, Barack Obama i cili sipas Trump ka urdhëruar përgjimin e telefonit të tij gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet pr

Zgjedhjet në Francë 2017: Obama për president
  • 2017-03-01

Zgjedhjet në Francë 2017: Obama për president

Një peticion online, që i bën thirrje ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, të garojë në zgjedhjet presidenciale në Francë, ka tërhequr mbi 42 000 mbështetës. Postera të fushatës me mbishkrimin Oui, on peut, që nga frëngjishtja do të thotë Po, ne mundemi, janë s