Rezultate te kerkimit per termin: +Barack +Obama

Meta: total 1000 / total_found 10167 / time 0.007 / keyword[0] barack / docs[0] 10423 / hits[0] 12347 / keyword[1] obama / docs[1] 28759 / hits[1] 75215 /
No Pic available
  • 2017-06-24

CIA kishte informuar Obamën që në 2016 se Putin do të ndihmonte Trump

CIA kishte paralajmëruar presidentin Barack Obama që në gushtin 2016 se sulmet kibernetike ndaj partisë demokrate ishin urdhëruar nga Vladimir Putin me qëllim për të dëmtuar Hillary Clinton dhe ndihmuar Donald Trump, sipas Washington Post. Dyshimet rëndojnë tashmë kundër Rusisë që në

Trump anulon marrëveshjen e Barak Obamës me Kubën
  • 2017-06-17

Trump anulon marrëveshjen e Barak Obamës me Kubën

Presidenti Donald Trump ishte sot në Majami të Floridës, ku shpalli planet për të shfuqizuar disa elementë të marrëveshjes historike SHBA-Kubë për normalizimin e marrëdhënieve që ndërmori paraardhësi i tij, Barack Obama pas më shumë se 50 vjetësh izolim të ishullit. Trump foli në

No Pic available
  • 2017-06-17

Barack Obama zbulon gjininë e fëmijëve të Beyonce

Barack Obama mund të ketë zbuluar aksidentalisht gjininë e fëmijëve të Beyonce dhe Jay Z mbrëmjen e së enjtes. Ish-presidenti i Amerikës me anë të një videomesazhi ka përgëzuar këngëtarin për punën e tij si kompozitor në Songwriter Hall of Fame. Obama ka filluar që të bëjë edh

No Pic available
  • 2017-06-16

Iris dhe Mateo, fëmijët gjeni shqiptarë vlerësohen me çmime nga Obama dhe Trump

Iris dhe Mateo Basha janë motër e vëlla. Dy fëmijë shqiptarë të cilët po rriten në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fëmijët e një nëne inxhiniere elektronike dhe një babai mjek, kanë arritur të bëjnë krenarë jo vetëm familjarët e të afërmit e tyre por edhe vendin e origjinë

Liderët botërorë si refugjatë
  • 2017-06-11

Liderët botërorë si refugjatë

Lufta e Sirisë është bërë një ndër ngjarjet më të rëndësishme të 6 viteve të fundit nga sulmet terroriste.  Artisti Abdalla Al Omari ka paraqitur nëpërmjet disa fotografive ku duken liderët botërorë si refugjatë.  Ai i ka ekspozuar punimet e tij në një ekspozitë në D

No Pic available
  • 2017-06-08

Michelle zbulon se Obama ka bërë të njëjtën gjë për 8 vite

Michelle Obama ka zbuluar një detaj që askush nuk e kishte kuptuar për 8 vite që bashkëshorti i saj, Barack ka qenë në pushtet. Ajo tregoi se ish-presidenti i Amerikës vishte në cdo mbledhje zyrtare të njëjtin kostum dhe këpucë, pa u shqetësuar aspak. Këtë që nuk e kishte kuptuar as

No Pic available
  • 2017-06-02

Trump: SHBA tërhiqet nga Marrëveshja e Parisit për Klimën

Të enjten në një fjalim para Shtëpisë së Bardhë, Presidenti Trump njoftoi vendimin për tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga Marrëveshja e Parisit për Klimën, duke thënë se marrëveshja do të shkaktonte humbjen e mijëra vendeve të punës në vend. Ai tha se marrëveshja do të peng