Rezultate te kerkimit per termin: +Barak +Obams

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] barak / docs[0] 11070 / hits[0] 13896 / keyword[1] obams / docs[1] 43 / hits[1] 66 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Izrael-Palestinë, fillojnë negociatat e paqes

Obama nis n Uashington bisedimet direkte pr arritjen e paqes s shumpritur Presidenti Barak Obama nisi dje bisedimet me udhheqsit e Lindjes s Mesme n prag t fillimit t negociatave direkte mes palestinezve dhe izraelitve pr arritjen e paqes s shumpritur t mbetura pezull prej 20 muajve. Obama u takua m

No Pic available
  • 2010-08-31

Obama: Ekonomia? Nuk kam shkopin magjik

N nj intervist t dhn pr NBC, Presidenti ka pranuar se ekonomia nuk po ecn me ritmet e duhura E kan kritikuar ashpr, sondazhet po i japin gjithmon e m pak pik pr besueshmrin politike dhe ekonomike, madje edhe t dhnat pr rritjen ekonomike t vendit jan m t ulta se sa ishin parashikuar. Me pak fjal, Pre

No Pic available
  • 2010-08-12

Serbia nuk mund ti shkruajë e-mail Obamës

Mediat e Beogradit Serbia sht nj nga vendet e rralla n bot nga ku nuk mund t’i drgohet e-mail zyrs s Presidentit t SHBA-s, Barak Obams. N fakt, n faqen e internetit t Shtpis s Bardh, n pjesn e parashikuar pr drgimin e letrave elektronike Obams dhe bashkpuntorve t tij, Serbia nuk sht n listn e

No Pic available
  • 2010-05-05

Diplomacisë së Obamës i mungon përfshirja e plotë

Politika e jashtme e Barak Obams sht prcaktuar nga prpjekjet e tij pr t komunikuar me kundrshtart apo rivalt e Shteteve t Bashkuara. Kujtojm ktu Ajatullah Ali Homeinin n Iran, apo Dimitri Medvedevin n Rusi. Rezultatet e ktyre prpjekjeve kan qen t prziera. Por, tani, fokusi i presidentit po zhvendo

Krcnimi pas reforms: Plumb n kok Obams
  • 2010-03-23

Krcnimi pas reforms: Plumb n kok Obams

Presidenti amerikan Barak Obama, pas kalimit të reformës shëndetësore në Kongres ka marrë mesazhe kërcënuese në rrjetin social të internetit “Twitter”. “Amerika mbijetoi pas vrasjes së Linkolnit dhe Kenedit, do të mbijetojmë edhe pas një plumbi në kokën e

Publikohet Ndryshim Loje. Rikthehen diskutimet në SHBA për fushatën presidenciale të 2008
  • 2010-01-12

Publikohet Ndryshim Loje. Rikthehen diskutimet në SHBA për fushatën presidenciale të 2008

N raftet e  librarive amerikane shfaqet “Ndryshim Loje” dhe  fushata presidenciale 2008 kthehet srish n plan t par.  Suksesi pr  librin q prmbledh kronika te Shtpis s Bardh me detaje pikante pr triumfin e Barak Obams dhe uljes s papritur t popullaritetit pr Hillari Kl

Zhduken shenjat e Silvio Berluskonit. Kryeministri italian në publik pa fasho
  • 2010-01-08

Zhduken shenjat e Silvio Berluskonit. Kryeministri italian në publik pa fasho

Nj gazet franceze ka qen e para q ka publikuar dhjetra  foto t kryeministrit italian Silvio Berluskoni pa fasha, me sa duket plotsisht i shruar nga sulmi i muajit t kaluar kur nj person me rregullime mendore e qlloi me nj statuj 300 gr n Milano. Sulmi i shkaktoi thyerje t hunds nj t car mbi buz