Rezultate te kerkimit per termin: +Barak +Obama

Meta: total 1000 / total_found 10180 / time 0.007 / keyword[0] barak / docs[0] 11070 / hits[0] 13896 / keyword[1] obama / docs[1] 28935 / hits[1] 75504 /
SHBA, plan për dërgimin e astronautëve në Hënë brenda 5 vjetësh
  • 2019-03-27

SHBA, plan për dërgimin e astronautëve në Hënë brenda 5 vjetësh

Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha se vendi synon të dërgojë astronautët në Hënë deri në vitin 2024. Pence e bëri premtimin në një fjalim në Alabama, duke thënë se ndër astronautët do të ishte edhe një grua. “Plani i kësaj administrate të SHBA-së është që të ri

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Kush nuk e kalon dot Oqeanin, Edi Rama apo Sali Berisha?
  • 2019-02-01

Kush nuk e kalon dot Oqeanin, Edi Rama apo Sali Berisha?

Debatet, tensionet dhe fyerjet në Kuvend mes Edi Ramës dhe Sali Berishës, kanë zbuluar një lajm më vete, pas publikimit të përgjimeve nga Zëri i Amerikës të bisedave të mundshme mes kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako dhe bandës së Avdylajve, në lidhje me blerjen e votave. Pak

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën
  • 2019-01-28

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën

Mund të realizojmë ëndrrat tona. Mund të vazhdojmë të besojmë në ëndrrën amerikane. Dhe mund të kthehemi tek një Amerikë që i mbështet rrënjët në vlerat dhe historinë e saj te barazia dhe liria. Kamala Harris ka nisur kështu fushatën elektorale për zgjedhjet presidenciale të v

No Pic available
  • 2019-01-07

I besuari i Obamës, armik i Trump. Dorëhiqet Presidenti i Bankës Botërore

Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim nëpërmjet një njoftimi befasues ka bërë të ditur se ai po largohet pas gjashtë vjetësh nga posti duke dhënë dorëheqjen. Dorëheqja e tij do të hyjë në fuqi që nga 1 shkurti. Kim, 59 vjeç, nuk pritej që të largohej deri në vitin 2022, pa

Dokumentari për Michelle Obaman, po nëse do të kandidonte?
  • 2018-12-03

Dokumentari për Michelle Obaman, po nëse do të kandidonte?

Pse ish-Zonja e Parë ndjeu nevojën të shkruajë një autobiografi? Michelle mohon se synon të kandidojë dhe se ka qenë ndonjëherë një fanse e politikës Fëmijëria në lagjen e klasës punëtore të Çikagos, studimet në Princeton, karriera, momentet më intime me Barak Obamën, martesa d

Kongresmenia Gabbard: Trump, mjaft u bëre k***a e Arabisë Saudite!
  • 2018-11-22

Kongresmenia Gabbard: Trump, mjaft u bëre k***a e Arabisë Saudite!

Kongresmenja Tulsi Gabbard (D-Hawaii), e parë nga shumë amerikanë si një rivale e mundshme për postin e Presidentit, ka shpërthyer në Twitter ndaj Donald Trump, duke i thënë atij se është bërë ku**a e Arabisë Saudite, pasi vazhdon të ruajë aleancën me Rijadin pas vdekjes së gazetar