Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4597 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4597 / hits[0] 5489 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Nga Gjeorgjia (përmes Francës) në Haifarrugëtimi fantastik i De Biasit me Shqipërinë

Gjithçka do të niste më 14 dhjetor të 2011, kur pas shkarkimit të Josip Kuzhes, FSHF do të njoftonte arritjen e një marrëveshjeje 2-vjeçare me trajnerin italian, Gianni De Biasi, që kishte pranuar detyrën e trajnerit të Kombëtares Shqiptare. Detyrën e nisi me miqësoren kundër Gjeorgj

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: Rritet PS, PD ka rënie. LSI 13%, LIBRA 3%, PDIU 2.5%
  • 2017-06-14

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: Rritet PS, PD ka rënie. LSI 13%, LIBRA 3%, PDIU 2.5%

Publikohen rezultatet e sondazhit te tretë të IPR Marketing e Ora News për zgjedhjet e 25 qershorit. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë, (14 qershor). Shifrat jane surprizuese: PS ka një rritje prej 3% në kraha

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: PD 5 % rënie në një javë, PS rritet me 3 %
  • 2017-06-14

Sondazhi III kombëtar, Surpriza: PD 5 % rënie në një javë, PS rritet me 3 %

Publikohen rezultatet e sondazhit te tretë të IPR Marketing e Ora News për zgjedhjet e 25 qershorit. Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë, (14 qershor). Shifrat jane surprizuese: PS ka një rritje prej 3% në kraha

No Pic available
  • 2017-05-27

Barazimi shpëton Vllazninë, Tirana bie për herë të parë nga kategoria

Përfundon në barazim të pastër 0 me 0 ndeshja mes Vllaznisë dhe Tiranës, sfidë që u cilësua si një finale për mbijetesën. Barazimi i shkoi për shtat shkodranëve të cilët arritën të mbijetojnë në Superligë ndërkohë që ekipi kryeqytetas i bashkohet Korabit në rënien nga

Kazma barazon me Besëlidhjen dhe fiton Superioren
  • 2017-05-23

Kazma barazon me Besëlidhjen dhe fiton Superioren

Kamza rikthehet pas pesë vitesh në Kategorinë Superiore. Në ndeshjen finale të Grupit A të Kategorosë së parë skuadra që drejtohet nga Ramadan Ndreu barazoi 1-1 me Besëlidhjen dhe falë avantazhit në ndeshjet direkte arrin të ruajë vendin e parë, që i jep të drejtën të jetë pjes

No Pic available
  • 2017-05-21

Partizani i merr vendin e dytë Skënderbeut

Më Kukësin të shpallur zyrtarisht kampion i Shqipërisë motivi i vetëm i Partizanit ndaj Korabit më javën përmbyllëse të javës së 35-të të Superiores ishte zbritja e Skënderbeut në vendin e tretë. Të kuqtë e Starovës përmbushën pritshmëritë, duke fituar 3-0 me Korabin, madje

Premier Ligë, fitore me goleadë e Çelsit ndaj Uatford
  • 2017-05-16

Premier Ligë, fitore me goleadë e Çelsit ndaj Uatford

Çelsi dhe Uatford dhuruan spektakën në Stamford Bridge në javën e parafundit të Premier League, duke e mbyllur ndeshjen me golaeadë. 4-3 fituan kampionët e rinj të Anglisë, që në fakt e kishin siguruar titullin në përballjen me West Bromwich. Me shumë ndryshime në formacion, skuadra