Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
Barazime të çmendura në Euro 2020, Italia vendos rekorde (Video)
  • 2019-03-27

Gola, emocione pa fund, përmbysje rezultatesh dhe shumë spektakël në ditën e fundit të kualifikueseve të Euro 2020 për muajin mars. Në grupin J, Italia e Mancinit mori fitoren e dytë këtë herë me shifra tenistike pasi në Parma mposhti me rezultatin e thellë 6-0 Lihtenshtejnin. Quaglie

Ringjallet Brazili, mposht me përmbysje Çekinë!

Brazili bën autokritikë pas atij barazimi të shëmtuar ndaj Panamasë. Në miqësoren e dytë pas pak ditësh atë ndaj Republikës Çeke, brazilianët triumfuan 1-3 me përmbysje në një ndeshje ku u pa në fushë një Brazil me dy fytyra. Në pjesën e parë Çekia e dominoi Seleçaon dhe gjet

United ndal Liverpulin e Shaqirit, fiton Arsenali i Xhakës (Video)
  • 2019-02-24

Manchester United i jep një asist rivalëve ndërqytetas të City-t në garën për titullin kampion, duke barazuar 0-0 me Liverpoolin në Old Trafford. The Reds pas këtij barazimi në në një fushë shumë të vështirë mbeten në krye të Premier League-s me 66 pikë, por tashmë diferenca me

Solari drejt konfirmimit, ndryshojnë skenarët e merkatos te Reali
  • 2019-02-16

Rigjetja e qetësisë dhe rezultateve në kampionat, barazimi në El Classicon e parë të Kupës së Mbretit, por edhe fitorja ndaj Ajaxit në Champions, kanë bindur drejtuesit e Realit të Madridit, që të konfirmojnë Santiago Solarin në stol edhe për sezonin e ardhshëm. Tekniku argjentinas

Bordi i United vendos, Solskjaer trajner me kohë të plotë
  • 2019-02-11

Ole Gunnar Solskjaer nuk do të jetë thjesht trajneri i përkohshëm i Manchester United. Sikurse raporton The Sun, bordi drejtues ka vendosur që norvegjezi të emërohet me kohë të plotë, por ky vendim nuk do të bëhet zyrtar para përfundimit të sezonit. Drejtuesi i lartë i United, Avram G

Tirana mposht Kukësin, Partizani shkon +8 pikë në krye (Video)
  • 2019-02-10

Kukësi ka pritur Tiranën në ndeshjen e radhës të kampionatit, me sfidën që është zhvilluar në stadiumin e Kamzës dhe ka përfunduar 0-1, me bardheblutë që kanë marrë tre pikë të rëndësishme për mbijetesën. Pjesa e parë është mbyllur në barazim 0-0, teksa të dyja ekipet kan

Barazim në El Classico, finalisti përcaktohet në Madrid
  • 2019-02-07

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, El Classico-ja e madhe Barcelona-Real Madrid, e cila u mbyll me rezultatin 1-1. E cilësuar si një finale e parakohshme, sfida prodhoi një 90-minutësh vërtetë spektakolar, ku të dy skuadrat kërkuan të fitonin, por t