Rezultate te kerkimit per termin: +Bardheblut

Meta: total 1000 / total_found 1960 / time 0.001 / keyword[0] bardheblut / docs[0] 1960 / hits[0] 2695 /
Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën
  • 2019-04-01

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në futbollin shqiptar. Në vendimin e publikuar pak minuta më parë, skuadra që është prekur më shumë është Tirana. Bardheblut

Kastrioti triumfon ndaj Tiranës, paqe në Laçi-Flamurtari
  • 2019-03-17

Kastrioti triumfon ndaj Tiranës, paqe në Laçi-Flamurtari

Kastrioti ka arritur të mposhtë Tiranën me rezultatin minimal 1-0 dhe të konfirmohet si një skuadër që do të luftojë deri në frymën e fundit për mbijetesën. Për krutanët mjaftoi një gol i shënuar nga Marku, pas ekzekutimit të saktë të një 11-metërshi, që u akordua me shumë bu

Tirana triumfon në Korçë, Gentjan Muça rikthehet në fushë
  • 2019-02-22

Tirana triumfon në Korçë, Gentjan Muça rikthehet në fushë

Tirana konfirmon momentin e mirë edhe pas transfertës korçare, ndërsa Skënderbeu tregoi sërish se ka shumë probleme dhe se fitorja me Laçin ka qenë më shumë rastësore, sesa sinjal i kthesës nga ana e bardhekuqve. Bardheblutë e Memës arritën të marrin një 3-pikësh me mjaft vlera n

Luan me Skënderbeun, Tiranës i premtohet shpërblim për derbin
  • 2019-02-20

Luan me Skënderbeun, Tiranës i premtohet shpërblim për derbin

Sfida mes Skënderbeut dhe Tiranës, e programuar për të çelur javën e 23-të të Superiores, të premten, në orën 18:00, është një mundësi e mirë e bardhelbuve për të shfrytëzuar momentin e keq të korçarëve vetëm një javë para derbit të kryeqytetit me Partizanin. Sigurisht që

Flamurtari dy shuplaka Skënderbeut, Tirana shpëton në fund
  • 2019-02-17

Flamurtari dy shuplaka Skënderbeut, Tirana shpëton në fund

Flamurtari i jep dy shuplaka Skënderbeut në sfidën e zhvilluar në Vlorë, duke barazuar në kuotën e 33 pikëve pikërisht korçarët, që tashmë e kanë humbur prej kohësh statusin e skuadrës për tu mundur, madje janë shndërruar në tabelë qitjeje nga rivalët e tjerë të Superiores. A

Tirana mposht Kukësin, Partizani shkon +8 pikë në krye (Video)
  • 2019-02-10

Tirana mposht Kukësin, Partizani shkon +8 pikë në krye (Video)

Kukësi ka pritur Tiranën në ndeshjen e radhës të kampionatit, me sfidën që është zhvilluar në stadiumin e Kamzës dhe ka përfunduar 0-1, me bardheblutë që kanë marrë tre pikë të rëndësishme për mbijetesën. Pjesa e parë është mbyllur në barazim 0-0, teksa të dyja ekipet kan

Tirana mposht Kamzën, Flamurtari ndal Teutën në Durrës
  • 2019-01-27

Tirana mposht Kamzën, Flamurtari ndal Teutën në Durrës

Bind Tirana, zhgënjen Teuta. U mbyll me një fitore të thellë të bardhebluve që nuk ishte aq e thjeshtë sa e tregon rezultati dhe me një barazim 1-1 mes Teutës dhe Flamurtarit, java e 19-të e Kategorisë Superiore. Vijon momenti pozitiv për Tiranën e Ardian Memës që mori fitoren e dytë