Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhekaltrit

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.000 / keyword[0] bardhekaltrit / docs[0] 417 / hits[0] 515 /
No Pic available
  • 2016-12-29

Nga Reali, Juventus, Leicester, Portugalia te Ronaldo, Guardiola, Mourinho, Conte, ngjarjet e vitit 2016

Viti 2016 numëron një sërë ngjarjesh të mëdha futbollistike në botë dhe kjo fjali nuk është një vlerësim i zakonshëm si për çdo 365-ditësh që lëmë pas. Absolutisht jo. Sivjet çdo futbolldashës ka shijuar në tërësi një telefilm spektakolar, ku ndërthuren ndeshje historike, t

No Pic available
  • 2016-12-27

Lazio, gati ti trefishojë pagën Strakoshës

2017-ta pritet të nise me një kontratë të re të Thomas Strakoshës me Lazion. Mediat italiane këmbëngulin se 21-vjeçari i kombëtares shqiptare, i ka bindur të gjithë në shtëpinë bardhekaltër me paraqitjet e tij, ndaj do ti propozohet një marrëveshje e re me përmirësim të ndjeshë

Copëza Juventusi: Historia e më fitimtarëve
  • 2016-09-08

Copëza Juventusi: Historia e më fitimtarëve

Revolucion: Ti pretendon të bësh revolucionin, pa ditur rezultatin e Juventusit? (Palmiro Togliatti i thotë Piero Secchias). Kaviar: Platininë e kemi marrë për një kothere bukë dhe ai na ka vënë sipër kaviarin (Gianni Agnelli). Kafe: Boniperti dhe fama e tij prej kurnaci. Pietro Vierchwoo

Lacio në kaos, Bielsa refuzon stolin pas firmës në kontratë
  • 2016-07-08

Lacio në kaos, Bielsa refuzon stolin pas firmës në kontratë

Është e pabesueshme ajo që po ndodh gjatë këtyre orëve te Lacio. Marcelo Bielsa, pavarësisht nënshkrimit të kontratës dhe zyrtarizimit nga ana e klubit, nuk do të jetë trajneri i ri. Ish-trajneri i Marsejës ka informuar klubin se nuk do të zbarkojë në Romë në orët e ardhshme, edhe

Berisha/ Everton në veprim, Kuman e do me insistim në ekip
  • 2016-07-04

Berisha/ Everton në veprim, Kuman e do me insistim në ekip

Prej disa ditësh qarkullon një lajm rreth interesimit të Everton dhe Aston Vilës për shërbimet e Etrit Berishës. Mediat angleze kanë bërë me dije se portieri shqiptar është në fokusin e këtyre dy klubeve, të cilat po duelojnë në distancë për kartonin e gardianit të Lacios. Me

Argjentina humb kupën dhe Messin në një ditë
  • 2016-06-28

Argjentina humb kupën dhe Messin në një ditë

Kupa e Amerikës Braktisja e Argjentinës nga 29-vjeçari, tifozët: Maradona s’do të na linte kurrë në baltë Argjentina mbetet një mallkim për Lionel Messin. Lojtari më i mirë në qarkullim i dekadës së fundit dështoi ta udhëhiqte përfaqësuesen e tij drejt suksesit në finalen e

De Biazi lejon Memushajn të luajë me Peskarën
  • 2016-06-05

De Biazi lejon Memushajn të luajë me Peskarën

Mesfushori do të jetë gati për sfidën “play off ndaj Trapanit Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, do të zbresë në fushë për të udhëhequr Peskarën për finalen e parë play off të Serisë B, ku skuadra e tij do të përballet me Trapanin. Kapiteni i skuadrës nga A