Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhin

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.836Z

FOTOT/ Dalin SMS-të që nxjerrin blof Enis Bardhin që tha se donte të luante për Shqipërinë

Mesfushori shqiptar që luan me Maqedoninë Enis Bardhi është konsideruar një talent për shkak të paraqitjeve të tija La Liga me Levanten dhe kombëtaren. Këto u vunë re edhe në ndeshjen e zhvilluar në Strumicë ku dy kombëtaret arritën një barazim 1-1. Në atë ndeshje tregoi cilësi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.663Z

Zia për Baba Reshatin anulon fushatën

Politika shqiptare i dha dje lamtumirën e fundit udhëheqësit shpirtëror të bektashinjve, Kryegjyshit Botëror, Haxhi Dede Reshat Bardhi.Ata braktisën vetëm për një ditë fushatën elektorale, ndërsa institucionet ulën flamujt në gjysmështizë, pas vendimit të qeverisë për shpalljen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.728Z

Durrës, vrau gabimisht të riun, në burg pa afat

DURRES – Gjykata e Durrësit vendosi masën e arrestit burg pa afat për Mustafa Hysenin, 53-vjeçarin e akuzuar për vrasjen e 20-vjeçarit Arbër Bardhi mbrëmjen e 29 marsit. Hyseni u prangos më 1 prill, pak ditë pasi ekzekutoi me 5 plumba Bardhin. Ashtu si dhe u zbardh në momentin e arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.831Z

Aksidentoi policin, arrestohet djali i kryebashkiakut

Policia ka arrestuar sot djalin e kryebashkiakut të Laçit, Artur Bardhi, Kevi Bardhin. Bardhi shkaktoi dje aksidentin ku mbetën të plagosur 4 persona mes të cilëve një efektiv policie i cili ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin e Traumës. Menjëherë pas aksidentit djali i kryebashki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.809Z

‘Bardhësia’ e komandantit

Reporteri i luftës, Afrim Mustafa, kohë më parë realizoi një dokumentar kushtuar komandant Bardhit, në nderim të 12-vjetorit të rënies së tij. Nga Express më 29 korrik 2011 në ora 11:14 Qamil Ilazi ishte komandant i Brigadës 162, ”Agim Bajrami”, në Zonën Operative të Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.614Z

Presidenti Topi nderon kujtimin e Kryegjyshit Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Reshat Bardhi.  

4 prill 2011 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga anëtarë të Kabinetit, bëri sot homazhe në Pallatin e Kongreseve, në nderim të njërës prej figurave më të shquara fetare shqiptare, Kryegjyshit Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Reshat Bardhi. Pasi vendosi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.202Z

Dokumentar për jetën e atdhetarit Ndre Mjeda

Vepra dhe jeta e poetit, atdhetarit dhe famullitarit Ndre Mjeda, një nga figurat më të njohura të kulturës shqiptare është bërë objekt i një dokumentari të ri të titulluar "Andrra e jetës". Xhirimet e fundit të filmit po realizohen në fshatin Kukel, pranë Shkodres. Producent i dokume

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama