Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhok +Lala

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] bardhok / docs[0] 635 / hits[0] 1074 / keyword[1] lala / docs[1] 3194 / hits[1] 6092 /
Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur
  • 2017-03-14

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur

Në 28 maj të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës t

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur
  • 2017-03-13

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur

Më 28 maj 1996, gazetari i Dita informacion Bardhok Lala, u hodh në një furgon, ku u rrah barbarisht. Të zhveshur dhe gjysmë të vdekur, personat e paidentifikuar që e morën me makinë të kuqe, e hodhën në Liqenin Artificial, duke e menduar të vdekur. 21 vjet më vonë, pakush e di q

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri
  • 2017-03-13

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës

REPLIKAT- Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Ahmetaj-Berishës: Të pëlqejnë meshkujt e shkurtër
  • 2016-09-10

REPLIKAT- Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Ahmetaj-Berishës: Të pëlqejnë meshkujt e shkurtër

Parlamenti është shndërruar te enjten në një arenë debati dhe sherri për reformën në arsimin e lartë dhe mbjelljen e kanabisit në vend. Ish­kryeministri Sali Berisha me tone të ashpra akuzoi kreun e qeverisë dhe ministren e Arsimit se kanë vrarë ëndrrat e maturantëve me reformë

Rrëfimi i ish-gazetarit të DW: SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala
  • 2016-05-27

Rrëfimi i ish-gazetarit të DW: SHIK-asi kanibal kafshoi gazetarin Bardhok Lala

Ish-gazetari i Deutche Welle dhe akademiku Apollon Baçe, për herë të parë sjell një dëshmi të rrallë dhe të rëndë lidhur me ngjarjen e 28 majit të vitit 1996 kur politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Sh

No Pic available
  • 2016-05-27

Foto: Si u masakruan Legisi, Dokle dhe gazetari Lala më 26 maj 1996

Nga Agim Rama, fotoreporter Si sot 20 vite më parë, pra më 26 maj 1996 ndodhi e para masakër elektorale në Shqipërinë postkomuniste, e cila do të shoqërohej edhe me një dhunë të pashembullt në mes të Tiranës nga një pushtet dukshëm antidemokratik. Atë ditë si kurr

No Pic available
  • 2016-05-27

FOTOT/ Si u masakruan Ndre Legisi, Namik Dokle dhe gazetari Lala më 26 maj 1996 nga falangat e Berishës

Nga Agim Rama, fotoreporter Si sot 20 vite më parë, pra më 26 maj 1996 ndodhi e para masakër elektorale në Shqipërinë postkomuniste, e cila do të shoqërohej edhe me një dhunë të pashembullt në mes të Tiranës nga një pushtet dukshëm antidemokratik.  Atë ditë si kurrë më pa