Rezultate te kerkimit per termin: +Bardhyl +Canaj

Meta: total 77 / total_found 77 / time 0.000 / keyword[0] bardhyl / docs[0] 2855 / hits[0] 3963 / keyword[1] canaj / docs[1] 1257 / hits[1] 2234 /
No Pic available
  • 2017-02-09

Turizmi, linjë direkte fluturimi Tiranë-Tel Aviv

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Izrael, Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Milva Ekonomi, e shoqëruar nga Ambasadori ynë në Tel Aviv, z. Bardhyl Canaj, u prit në një takim nga Ministri i Turizmit të këtij vendi z. Yariv Levin. Gjatë takimit u d

Ministrja Ekonomi në Izrael: Shqipëria një vend që meriton të vizitohet
  • 2017-02-08

Ministrja Ekonomi në Izrael: Shqipëria një vend që meriton të vizitohet

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi ndodhet në Izrael për një vizitë zyrtare. Në ditën e parë të vizitës, Ekonomi mori pjesë në hapjen e panairit Ndërkombëtar të Turizmit IMTM 2017 në Tel Aviv.  Gjatë vizitës, në të cilën ajo u s

Krasniqi fton bizneset izraelite të investojnë në Kosovë në sektorin e bujqësisë
  • 2016-09-09

Krasniqi fton bizneset izraelite të investojnë në Kosovë në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga deputeti Besim Beqaj, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Izrael me ftesë të Institutit Izraelit për Eksport dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar (IIEBN). Në këtë vizitë dy ditore ai ka takuar drejtuesit

25 vjetori i marrëdhënieve, takohen ambasadorët përkatës të Izraelit dhe Shqipërisë
  • 2016-08-19

25 vjetori i marrëdhënieve, takohen ambasadorët përkatës të Izraelit dhe Shqipërisë

Foto 1 nga 2 Sot , festohet 25 vjetori i vendosjes se marrdhenieve Shqiperi - Izrael. Keto 25 vite reflektojne marredheniet e shkelqyera qe ekzistojne mes popullit shqiptar dhe atij Hebre, te cilat kane ne themel kontributin e jashtezakonshem te Shqiptareve ne mbeshtetje te Hebrenjve gjate

No Pic available
  • 2016-02-07

Legalizimet, 242 familjet që marrin tapinë në Tiranë

Janë 242 familje në kryeqytet të cilat kanë gati lejet e legalizimit në Tiranë. Verifikoni emrat në listë dhe më pas kryeni pagesën e parcelës ndërtimore ARTUR LUMNOM SPAHIU MUSTAFA AHMET ISAKU SINAN MEHMET HAKCANI RAMADAN IDRIZ GJANA ILIR XHELAL DUMI, LUTFIE RIZA DUMI VASIL MHILL DEDNDR

No Pic available
  • 2015-12-14

Ja pasuria dhe pronat e ambasadorëve shqiptarë

Zbardhen deklaratat e pasurive të ambasadorëve të emëruar rishtas, por edhe të atyre që vijojnë të mbajnë detyrën që nga koha kur në pushtet ishte e djathta. Në deklaratat e dorëzuara në Inspektoratin e Lartë të Deklarimit, Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit para n

Deklarimi/ Ja pasuria e diplomatëve shqiptarë
  • 2015-12-14

Deklarimi/ Ja pasuria e diplomatëve shqiptarë

Në deklaratat e dorëzuara në Inspektoratin e Lartë të Deklarimit, Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit para nisjes së detyrës, të ambasadorëve që përfaqësojnë Shqipërinë në Izrael, Maqedoni, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por edhe në Rusi, renditen pasuritë e