Rezultate te kerkimit per termin: +Bari

Meta: total 1000 / total_found 5537 / time 0.003 / keyword[0] bari / docs[0] 5537 / hits[0] 7746 /
No Pic available
  • 2016-02-10

Safo Poetesha e lirizmit gjithkohor. E para grua

Nga Yllka FILIPI Ishte e para gruaja., nuk ishte e para  fjala! Misteri i komunikimit nëpërmjet gjuhës së shpirtit, poezisë, vjen si jehonë mitike që nga lashtësia deri në kohërat moderne duke kumtuar  idenë e pakontestueshme sipas të cilës që zanafillën e tij njerëzimi ka ditur 

Durrës, dallgë dhe erë e fortë në port, nuk ankorohen 2 tragete me 427 pasagjerë
  • 2016-02-10

Durrës, dallgë dhe erë e fortë në port, nuk ankorohen 2 tragete me 427 pasagjerë

Dy tragete nuk kanë mundur të ankorohen paraditen e sotme në portin e Durrësit për shkak të dallgëve të mëdha dhe erës së fortë. Aktualisht, 2 tragetet po qëndrojnë në radë për shkak të detit të trazuar. Tragetet ishin nisur nga Bari dhe transportonin të dy së bashku 427 pasagje

Shi dhe erë e fortë, ja si duket sot qyteti bregdetar i Durrësit
  • 2016-02-10

Shi dhe erë e fortë, ja si duket sot qyteti bregdetar i Durrësit

Qyteti bregdetar i Durrësit është përfshirë këtë të mërkurë nga reshje shiu dhe erëra të forta që arrijnë deri në 22 m/s. Si pasojë e motit të keq, deti është i dallgëzuar dhe lartësia arrin deri në 6 ballë, ndërsa është pezulluar edhe puna në disa sektorë të Portit. Ani

No Pic available
  • 2016-02-10

Moti i keq, nuk ankorohen tragetet në Durrës

Fortuna me erë dhe shi që ka përfshirë sot pjesën qendrore të vendit ka sjellë probleme në portin e Durrësit. Mësohet se dy tragete të linjës Durrës-Bari nuk kanë mundur dot të ankorohen. Kapiteneri njofton se dy tragete të linjës Bari-Durrës kanë mbetur në radë pa mundur të hy

Deti 8 ballë në Durrës, nuk ankorohen 2 tragete me 427 pasagjerë
  • 2016-02-10

Deti 8 ballë në Durrës, nuk ankorohen 2 tragete me 427 pasagjerë

Dy tragete nuk kanë mundur të ankorohen paraditen e sotme në portin e Durrësit për shkak të dallgëve të mëdha dhe erës së fortë. Aktualisht, 2 tragetet po qëndrojnë në radë për shkak të detit të trazuar. Tragetet ishin nisur nga Bari dhe transportonin të dy së bashku 427 pasa

Pafuqia jonë për të ndëshkuar krimet!
  • 2016-02-10

Pafuqia jonë për të ndëshkuar krimet!

  Nga Mero Baze   Nexhmija Hoxha nuk më nervozon më, pasi nuk e dëgjoj dhe as kam dëshirë të di se çfarë thotë. Thuajse të gjithë udhëheqësit e lartë komunistë që i gjeti gjallë pluralizmi, i bashkon vetëm një gjë, fshehja e së vërtetës. Ramiz Alia ishte udhëheq

No Pic available
  • 2016-02-10

Probleme nga moti i keq në Gjirokastër, Durrës e Vlorë, pezullohet puna në disa sektorë

Në Gjirokastër, Durrës dhe Vlorë janë konstatuar probleme nga moti i keq. Në qytetin e gurtë si pasojë e reshjeve intensive pati përmbytje të rrugëve të qytetit, ndërkohë që në portin e Durrësit dhe të Vlorës u pezullua puna në disa sektorë. Kanë mjaftuar vetëm 10 minuta reshj