Rezultate te kerkimit per termin: +Bari

Meta: total 1000 / total_found 5213 / time 0.002 / keyword[0] bari / docs[0] 5213 / hits[0] 7299 /
Policia ndalon dhjetra persona në portin e Durrësit, nga frika e largimit për të kërkuar azil në Perëndim
  • 2015-04-17

Policia ndalon dhjetra persona në portin e Durrësit, nga frika e largimit për të kërkuar azil në Perëndim

Disa dhjetëra shqiptarë nuk janë lejuar natën e kaluar të kalojnë kufirin nga porti detar i Durrësit drejt zonës Shengen me tragetet e linjave detare. Fluksi i madh i largimeve nga vendi me qëllim kërkimin e azilit në vendet e BE-së ka shtuar ndjeshëm kontrollin ndaj udhëtarëve në

Shteti në aksion kundër ikjeve
  • 2015-04-17

Shteti në aksion kundër ikjeve

Durrës - Teksa numri i shqiptarëve që largohen jashtë vendit por rritet çdo ditë e më shumë, autoritetet po ndërhyjnë për të frenuar fluksin. Shumica nisen drejt Gjermanisë për të kërkuar azil. Për këtë arsye, në pikat e kalimit kufitar janë rritur kontrollet, ndërsa shumicë

Tiranë, plagoset në zonën e Bllokut një shtetas italian
  • 2015-04-17

Tiranë, plagoset në zonën e Bllokut një shtetas italian

Plagoset  në zonën e ish-Bllokut  një shtetas italian. Nga të dhënat paraprake dyshohet se autori i ngjarjes ka qenë në gjendje të dehur, në momentet që ka plagosur me thikë  20-vjeçarin Bari Elis Caiaffa. Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia për të nisur hetimet, por ende nuk ë

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes
  • 2015-04-15

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes

ALUIZNI ka bere te ditur sot se "Qytetareve te paraqitur ne liste u kerkohet te vijne prane zyrave te ALUZINI - t Durres per te terhequr faturat e parceles ndertimore te pregatitura nga ana jone dhe te kryejne pagesen e saj, ne menyre qe te vijoje procedura per pajisje me leje legalizimi dhe dergim

Libri ngre dolli me kafe
  • 2015-04-11

Libri ngre dolli me kafe

Disa thonë se lumturia nuk është gjë tjetër sesa një libër i mirë dhe aroma e një kafeje të sapobërë. Kështu libri gjen aleatin e vet në formën e një kafeneje-librari, një tendencë mes pasionit të letrave dhe shpirtit sipërmarrës që prej kohësh ka gjetur vend edhe në kryeqyt

Jakup Krasniqi: Ka shqiptarë të ligë që fajësojnë Adem Jasharin për vrasjen e familjes së tij
  • 2015-04-07

Jakup Krasniqi: Ka shqiptarë të ligë që fajësojnë Adem Jasharin për vrasjen e familjes së tij

Jakup Krasniqi ka reaguar ashpër përmes një shkrimi të tij në Facebook sot rreth deklaratave të fundit nëpër medie nga shumë analistë. Ai thotë se shpëtimi i Kosovës sipas tyre ishte duke luajtur rolin e "dembelëve të Stambolli". Madje Krasniqi habitet edhe me njerëzit të cilët faj

Krasniqi: Ka shqiptarë të ligë që fajësojnë Adem Jasharin për vrasjen e familjes së tij
  • 2015-04-07

Krasniqi: Ka shqiptarë të ligë që fajësojnë Adem Jasharin për vrasjen e familjes së tij

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka reaguar përmes një postimi në Facebook sot rreth deklaratave të fundit nëpër medie nga shumë analistë. Ai shprehet ashpër duke thënë se shpëtimi i Kosovës sipas tyre ishte duke bërë jet&