Rezultate te kerkimit per termin: +Barin

Meta: total 1000 / total_found 1121 / time 0.000 / keyword[0] barin / docs[0] 1121 / hits[0] 1243 /
Sia ndien për gjyqin, Tahiri rrëmben mikrofonin dhe e djeg në Bllok (VIDEO)
  • 2019-04-06

Sia ndien për gjyqin, Tahiri rrëmben mikrofonin dhe e djeg në Bllok (VIDEO)

Pasionin për muzikën e ka shfaqur edhe kur ka qenë në qendër të akuzave për trafik ndërkombëtar droge me kushërinjtë e tij Habilajt nga Vlora, por tashmë Saimir Tahiri duket se është afirmuar si këngëtar i vërtetë në zonën e ish-bllokut. Ish-ministri i Brendshëm ka kaluar mbrëm

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?
  • 2019-03-22

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të çojnë në sëmundje të rënda. Kur konsumohet mishi, duhet të kihet parasysh se nga bujqësia intensive ka një profil ushqyes më

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!
  • 2019-03-15

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!

Të premten, kryeministri e ka nisur duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull të prestigjiozes britanike The Independent, qw e cilëson Shqipërinë si një nga destinacionet kryesore qe nuk duhen lënë pa u vizituar. MIRËMËNGJES dhe me këtë artikull të bukur për Shqipëri

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike
  • 2019-02-27

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike

Top Story u ndal te hilet që bëhen me listën e barnave të rimbursuar. Po ndalemi në grupin e anti-koagulantëve, barna që përdoren për mpiksjen e gjakut. Nëse në listën e rimbursimit janë dy medikamente, me kushtëzimet që bën fondi favorizon njërin prej tyre. Me barin A në listën

Top Story blen barna kontrabandë, në qendër të Tiranës
  • 2019-02-27

Top Story blen barna kontrabandë, në qendër të Tiranës

Një tjetër problematik me të cilën përballen qytetarët janë edhe barnat kontrabandë që qarkullojnë në Shqipëri. Si gjithmonë medalja ka dy anë, nga njëra anë këto medikamenet janë çelsi për të shpëtuar jetën e pacientëve që vuajnë nga sëmundjet e rënda dhe në krahun tje

Derbi i Anglisë/ United-Liverpool, Old Trafford spërkatet me hudhër
  • 2019-02-24

Derbi i Anglisë/ United-Liverpool, Old Trafford spërkatet me hudhër

Në mitikun Old Traford do të luhet sot në orën 15:05, Derbi i Anglisë midis vendasve të Manchester United dhe miqve të Liverpool. Por para përballjes së 200 në histori ndërmjet dy klubeve më të lavdishme angleze, në Old Traford të gjithë janë angazhuar për të garantuar gjendjen op

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)
  • 2019-02-23

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)

Mediat e huaja vazhdojnë ti bëjnë jehonë trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë. Televizioni shtetëror italian, “Rai 2”, ka bërë një raportim nga Shqipëria, ku tregon se biznesi i drogës vazhdon mes Italisë dhe Shqipërisë, edhe pse qeveria ka trumbetuar me të ma