Rezultate te kerkimit per termin: +Barnat

Meta: total 1000 / total_found 2250 / time 0.001 / keyword[0] barnat / docs[0] 2250 / hits[0] 4338 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

Këto gjëra nuk duhet tia fshihni doktorit
  • 2017-06-12

Këto gjëra nuk duhet tia fshihni doktorit

Disa çështje janë të vështira të fliten edhe me mjekun, si për shembull, si dhe kur bëni dashuri, keni apo jo trup të rregullt, pini cigare, apo thjesht bëni tym. Edhe nëse e keni të vështirë, doktorit duhet ti tregoni gjithçka Kur ju dhemb bërryli, kur ju zënë ethet ose gripi, ap

Ulet numri i rasteve të reja të të prekurve me talasemi në Shqipëri
  • 2017-05-08

Ulet numri i rasteve të reja të të prekurve me talasemi në Shqipëri

Në kuadër të Ditës Botërore të Talasemisë, në ambientet e Ministrisë së Shëndetësisë u organizua një konferencë, ku të pranishëm ishin drejtues të Ministrisë së Shëndetësisë, mjekë, infermierë, por edhe vetë pacientë të prekur nga kjo sëmundje. Kryetari i Shoqatës së T

Kërkohet shqiptari që do të furnizonte me drogë ISIS-in
  • 2017-03-07

Kërkohet shqiptari që do të furnizonte me drogë ISIS-in

Një shtetas shqiptar me banim ne Greqi, është identifikuar si kreu i rrjetit ndërkombëtar që do të furnizonte me një sasi të madhe barnash narkotike luftëtarët e Shtetit Islamik. Autoritetet greke njoftuan se kanë zbuluar në rrethinat e Athinës një laborator ku prodhoheshin barnat me

Greqi, në pranga 2 shtetas shqiptar/ Sekuestrohen pilulat me vlerë 10 milion euro që do përdoreshin nga ISIS
  • 2017-03-07

Greqi, në pranga 2 shtetas shqiptar/ Sekuestrohen pilulat me vlerë 10 milion euro që do përdoreshin nga ISIS

Një shtetas shqiptar me banim ne Greqi, është identifikuar si kreu i rrjetit ndërkombëtar që do të furnizonte me një sasi të madhe barnash narkotike luftëtarët e Shtetit Islamik. Autoritetet greke njoftuan se kanë zbuluar në rrethinat e Athinës një laborator ku prodhoheshin barnat

Hapet gara, shëndetësia kërkon menaxhim ndërkombëtar për QSUT-në
  • 2017-02-25

Hapet gara, shëndetësia kërkon menaxhim ndërkombëtar për QSUT-në

Qendra Spitalore Nënë Tereza do të kalojë në menaxhim të një ekipi ndërkombëtar. Ekipi sipas njoftimit për tender që ka bërë Ministria e Shëndetësisë do të japë konsulencë për menaxhimin e Qendrës Spitalore dhe financohet nga fondet të Bankës Botërore. Qeveria e Shqipërisë

BOOM denoncon: Në QSUT nuk jepet kupon tatimor
  • 2017-02-23

BOOM denoncon: Në QSUT nuk jepet kupon tatimor

Emisioni investigative BOOMnë RTV Ora News ka bërë një vëzhgim në QSUT për të parë nëse jepen kupona tatimor për disa shërbime që merren me pagesë. Vëzhgimi është bërë në dhjetor të 2016 dhe pacientet nuk marrin asnjë kupon tatimor. Punonjësit thonë se ekzistojnë kasa fiskal