Rezultate te kerkimit per termin: +Baronesha +Ashton

Total: 965
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.580Z

Baronesha Ashton viziton nesër Tiranën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Chatherine Ashton viziton nesër Tiranën. Gjatë qëndrimit në Tiranë, Baronesha Ashton pritet të takohet me krerët më të lartë të shtetit. Vizita e saj në Tiranë bëhet në një kohë kur palët politike në Shqipëri janë përfshirë nga va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.883Z

Baronesha Ashton viziton sot Egjiptin

Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Catherine Ashton, pritet të takohet të hënën me udhëheqësin e ushtrisë egjiptiane dhe zyrtarë të tjerë për të diskutuar për situatën e krijuar që prej largimit nga pushteti të presidentit, Muhammad Morsi. Ashton do të takohet me gjeneralin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.645Z

Baronesha Ashton viziton sot Beogradin, nesër Prishtinën

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, do të qëndrojë sot në Beograd ndërsa nesër do të vizitojë Prishtinën. Kjo vizitë bëhet pasi mbrëmë në Bruksel përfundoi rundi i 13 i takimit ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.170Z

Baronesha Ashton viziton Gazën

Territori palestinez ndodhet nën një bllokadë ekonomike prej Izraelit që në vitin 2007 kur pushtetin në Gazë e mori Hamasi.Zyrtarëve të huaj shpesh i është refuzuar hyrja në Gazë nga Izraeli, i cili kontrollon kufirin ose nuk e vizitojnë atë për arsye se qeveritë e tyre nuk e njohin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.589Z

Baronesha Ashton viziton  Tiranën, Podgoricën e Shkupin

Vetëm 2 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në vend, shefja e diplomacisë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Evropian, Catherine Ashton, do të vizitojë Tiranën. Prezenca e Ashton në Shqipëri, vjen në kuadër të një turneu ballkanik që zyrtarja e lartë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.764Z

Baronesha Ashton nis vizitën në Tiranë, takim me Nishanin, Berishën e Ramën

Gazeta ShqipPërfaqësuesja për Politikën e Jashtme të BE, Catherine Ashton ka mbërritur sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, në kuadër të një turi ballkanik. Ashton ka nisur takimin e parë me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani në orën 11:00, ndërsa më pas axhenda e saj për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.762Z

Baronesha Ashton nesër në Kosovë

PRISHTINË- Baronesha Catherine Ashton, Përfaqësuese e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, njëkohësisht edhe Nënkryetare e Komisionit, do të vizitojë nesër Kosovën. Nga zyra e EUSR në Pri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama