Rezultate te kerkimit per termin: +Barzagli

Meta: total 162 / total_found 162 / time 0.000 / keyword[0] barzagli / docs[0] 162 / hits[0] 194 /
Më i lehtë para finales, sekretet dhe dieta speciale e Ronaldos
  • 2018-05-23

Më i lehtë para finales, sekretet dhe dieta speciale e Ronaldos

Kristiano Ronaldo arrin më i lehtë se kurrë në një finale të Ligës së Kampionëve. Në moshën 33-vjeçare, ylli portugez po e kuron fizikun e tij deri në detajet më të vogla, për të arritur në finalen e fundsezonit maksimalisht i përgatitur. Rezultati i kësaj pune është se ai arri

Teatri San Siro dhuron gola e spektakël, buzëqesh Juventusi
  • 2018-04-29

Teatri San Siro dhuron gola e spektakël, buzëqesh Juventusi

Takimi filloi më mirë për bardhezinjtë, që u shfaqën më kërkues dhe arritën të gjejnë edhe golin e avantazhit, në minutën e 13, kur Douglas Costa shfrytëzoi një rreshtim të gabuar të Candrevës dhe ndëshkoi Handanoviç. Vetëm dy minuta më pas, gjithçka u komplikua për Interin,

Derbi i Italisë, publikohen formacionet zyrtare
  • 2018-04-28

Derbi i Italisë, publikohen formacionet zyrtare

Tashmë ka filluar numërimi mbrapsht për startin e derbit të Italisë, mes Interit dhe Juventusit. Të dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, teksa duket se nuk ka aspak surpriza. Kështu Spalletti ka vendosur Vecinon në krah të Brozoviçit në mesfushë dhe i ka besuar Candrev

No Pic available
  • 2017-10-29

Luhet Milan-Juve, Italia mban frymën, formacionet dhe disa statistika për supersfidën

Milan-Juventus është supersfida e Seria A, që mezi pritet nga opinioni futbolldashës mbarëbotëror, jo vetëm në Itali. Kjo ndeshje do të luhet sonte, në San Siro, ora 18:00. Trajneri Masimilliano Allegri e gjen përsëri sulmin, ndërsa Vicenso Montella konfirmon modulin 3-4-2-1. Kuqezinjt

Italia publikon listën për sfidën ndaj Shqipërisë
  • 2017-09-30

Italia publikon listën për sfidën ndaj Shqipërisë

Është sulmuesi i Bolognas Simone Verdi risia Italisë për dy sfidat kualifikuese të muajit Tetor ndaj Maqedonisë në datën 6 në Torino dhe kundër Shqipërisë, takim që do të luhet në datën 9 në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës. Trajneri i të Kaltërve Giampiero Ventura, ka shpallu

ANALIZA/ Pse humbi Juvja e tradhtuar nga BBC, Dybala dhe Higuain
  • 2017-06-04

ANALIZA/ Pse humbi Juvja e tradhtuar nga BBC, Dybala dhe Higuain

Harrojeni 1998, golin Mijatovic në pozicion jashtë loje dhe polemikat. 19 vite më pas, Championsi i 12-të i Realit është i merituar. Pas një pjesë të parë të barabartë, në të dytën Juventusi u zhduk. Munguan disa nga njerëzit kyç që u blenë pikërisht për të bërë diferencën n

Finalja e Champions League, Juventus apo Real Madrid?
  • 2017-06-03

Finalja e Champions League, Juventus apo Real Madrid?

Pothuajse dy dekada pas ndeshjes së famshme të Amsterdam Arenës Reali i Madridit dhe Juventusi do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm evropian, në rang klubesh. Në vitin 1998 klubi madrilen përmbysi që të gjitha parashikimet duke mposhtur bardhezinjtë f