Rezultate te kerkimit per termin: +Bashn

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] bashn / docs[0] 10 / hits[0] 11 /
Braçe: Zyrtart e Berishës deklaruan 60 mln USD në gjendje CASH! Shifër e frikshme
  • 2014-04-23

Braçe: Zyrtart e Berishës deklaruan 60 mln USD në gjendje CASH! Shifër e frikshme

Deputeti i Partis Socialiste Erion Braçe iu prgjigj deklarimeve mediatike t kryetarit t opozits, Lulzim Basha. N nj koment n rrjetin social Facebook, Braçe shkruan se ka dgjuar nj recitim me z t trashur nga Basha por krkohet prgjigje pr disa çshtje ku ai gnjeu publikisht. Lulzim Basha gnjeu ku

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim
  • 2014-03-22

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim

Kryeministri Edi Rama shpreh gadishmrin pr tu takuar me Kryetarin e Partis Demokratike Lulzim Basha n lidhje me reformn territoriale. Prmes nj letre drejtuar kreut t opozits, Rama shprehet se sht i gatshm pr t diskutuar me Bashn mbi shqetsimet n lidhje me reformn territoriale. “Lejomni tju

No Pic available
  • 2010-07-04

Eksodi, Berisha: Dëshira për në BE rrëzoi muret e ambasadave

Pamje të gjalla që 20 vitet më pas nuk veniten aspak... E shkelmuan do port hyrse. Ishin me qindra q rrzuan muret e selive diplomatike. Qllimi i vetm i eksodit t 2 korrikut ishte ikja drejt Perndimit. Rrobat vareshin dhe griseshin mbi kangjellat e ambasadave, njerz q ndihmonin

No Pic available
  • 2010-07-02

2 korriku, Alia dhe Gjermania

“Pjesa m e madhe e historis sht dokumentim i triumfeve, shkatrrimeve dhe budallallqeve t personaliteteve t larta. Ajo q mbetet e paplotsuar n t, si nj vrim e zez, sht jeta e burrave dhe grave t heshtura, t palavdishme q nuk kanzhurm pr vete n kt bot”, - thot Filip Hauard. Nuk ka se si

No Pic available
  • 2010-07-02

Drama jonë fiton!... po inferiore në teknologji

Mes 24 vendeve, produksioni shqiptar përfaqësohet për herë të parë me vepër origjinale Nj rrug n Bon dhe regjisori Altin Basha s bashku me dramaturgun Stefan apaliku kthehen n Teatrin Kombtar me dy “fitore” n xhep: e para sht fizike, nj mim q morn nga forumi i k

No Pic available
  • 2010-02-10

Murat Basha: Historia e gjyshit tim të pushkatuar

Varri masiv i zbuluar n Qerret t Tirans, ku flitej pr 19 t vrar nga regjimi totalitar risjell n vmendje krimet monstruoze t bra ndaj intelektualve gjat 50 viteve t fundit n Shqipri. I till sht dhe rasti i Murat Bashs, i njohur ndryshe si komandant n Shkolln e Xhandarmris gjat kohs s qeverisjes s Mbr

No Pic available
  • 2008-11-01

Albatros, shansi i humbur i Bashs

T gjith e din se interpelancat parlamentare jan nj instrument ligjor q prfaqsuesit e popullit ushtrojn n emr t qytetarve, pr t kontrolluar dhe monitoruar qeverin. Megjithat jo gjithmon interpelancat me kryeministrin jan t bazuara n kt sens ligjor apo kushtetues. N shum raste ato shfrytzohen nga ana