Rezultate te kerkimit per termin: +Bashar +Al +Assad

Meta: total 1000 / total_found 3585 / time 0.002 / keyword[0] bashar / docs[0] 5598 / hits[0] 6650 / keyword[1] assad / docs[1] 4580 / hits[1] 8199 /
A është Venezuela fushë-beteja ku do përplasin brirët fuqitë e mëdha?
  • 2019-04-04

A është Venezuela fushë-beteja ku do përplasin brirët fuqitë e mëdha?

Muajt e fundit, administrata Trump ka shprehur besimin se regjimi i Maduros në Venezuelë po shembet. Por me rritjen e pranisë ushtarake ruse në vendin e Amerikës së Jugut, ekspertët thonë se kriza mund të kthehet në një konflikt ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, duke detyruar Presidenti

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Assad lëviz nga Siria, takon Ajatollah Khamenein në Teheran
  • 2019-02-26

Assad lëviz nga Siria, takon Ajatollah Khamenein në Teheran

Presidenti sirian Bashar al Assad u takua me Ajatollah Ali Khamenein në Teheran. Është hera e parë që nga shpërthimi i luftës që Assad shkon në Iran, një komb që së bashku me Rusinë e ka mbështetur Sirinë gjatë konfliktit. Sipas raporteve të medias lokale, presidenti sirian falënde

Dita e të Dashuruarve bashkon Putinin, Erdoganin dhe Rohanin
  • 2019-02-04

Dita e të Dashuruarve bashkon Putinin, Erdoganin dhe Rohanin

Liderët e Rusisë, Iranit dhe Turqisë pritet të takohen në Sochi të Rusisë më 14 shkurt për të diskutuar situatën në Siri. Lajmi është njoftuar nga mediat shtetërore ruse dhe ato turke. Transmetuesi rus, NTV ka thënë se liderët do të diskutojnë për situatën në të ashtuquajtur

Erdogan te armiku, lideri turk takohet sot në Moskë me Putin
  • 2019-01-23

Erdogan te armiku, lideri turk takohet sot në Moskë me Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të takohen sot në Moskë. Turqia ka njoftuar se takimi do të përqendrohet në propozimin e Ankarasë për krijimin e një zone të sigurisë në Siri. Një komunikatë e lëshuar para takimit nga ana e Kremlinit, tho

No Pic available
  • 2019-01-12

Misteri i djalit të zhdukur të Gaddafit, që tani e kërkon Putini

I njohur për luftime dhe trafikim, ai u kap në Liban tre vjet më parë pas vdekjes së babait të tij dhe askush nuk dëgjoi më për të. Por tani diplomacia ruse po punon për lirimin e tij. Veçanërisht atë e kujtojmë prej kapriçove të klanit Gadhafi në ditët e tij të arta. Gra të buk

Kongresmenia Gabbard: Trump, mjaft u bëre k***a e Arabisë Saudite!
  • 2018-11-22

Kongresmenia Gabbard: Trump, mjaft u bëre k***a e Arabisë Saudite!

Kongresmenja Tulsi Gabbard (D-Hawaii), e parë nga shumë amerikanë si një rivale e mundshme për postin e Presidentit, ka shpërthyer në Twitter ndaj Donald Trump, duke i thënë atij se është bërë ku**a e Arabisë Saudite, pasi vazhdon të ruajë aleancën me Rijadin pas vdekjes së gazetar