Rezultate te kerkimit per termin: +Bashar +AlAssad

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] bashar / docs[0] 5598 / hits[0] 6650 / keyword[1] alassad / docs[1] 8 / hits[1] 33 /
Siri serish viktima ne perleshje
  • 2011-04-24

Siri serish viktima ne perleshje

Forcat siriane hapën zjarr mbi njerëzit gjatë një funerali ditën e shtunë. Të paktën 12 veta u vranë. Ata ishin duke pritur një pjesëmarrje masive në funeralin për protestuesit pro demokracisë që u vranë t&

Shqipëria dhe Siria, në prag të nënshkrimit të marrëveshjeve të bashkëpunimit të përbashkët
  • 2010-08-10

Shqipëria dhe Siria, në prag të nënshkrimit të marrëveshjeve të bashkëpunimit të përbashkët

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta zhvillon një vizitë zyrtare në Siri, takohet me Presidentin Bashar AlassadGjatë vizitës zyrtare në Damask, zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë nga Presiden

No Pic available
  • 2010-08-10

Meta në Damask: Siria të rishikojë qëndrimin e Kosovës

Pavarësia e Kosovës, e pakthyeshme Pavarsia e Kosovs tashm sht nj fakt i pakthyeshm. Vendimi i fundit i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis e vrteton edhe m mir kt gj. Ky fakt sht theksuar nga zvendskryeministri njhersh dhe ministr i Punve t Jashtme t Shqipris, Ilir Meta, gjat takim

Meta kërkon nga Damasku njohjen e Kosovës
  • 2010-08-09

Meta kërkon nga Damasku njohjen e Kosovës

Damask, 8 gusht  – Zv/kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ilir Meta po zhvillon një vizitë zyrtare në Siri, ku u prit në një takim të veçantë nga presidenti Bashar Alassad. Gjatë takimit u shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimin e

No Pic available
  • 2010-08-09

Meta takon Presidentin e Sirisë,Alassad

Zv. Kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, u prit në Damask në një takim të veçantë nga Presidenti sirian, Bashar Alassad. Unioni për Mesdheun, Aleanca e Qytetërimeve, Organizata e Vendeve Islamike dhe veçanërisht Organizata e Kombeve të Bashkuara u cilësuan si insti

Meta-Alassadit: Bashkëpunim në OKB
  • 2010-08-08

Meta-Alassadit: Bashkëpunim në OKB

Shqipëria dhe Siria do të intensifikojnë marrëdhëniet dhe bashkëpunimin në organizata ku bëjnë pejsë, duke nisur nga ajo e Kombeve të Bashkuara dhe deri në Konferencën Islamike. Ky është mesazhi i përcjellë nga Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Ilir Meta gjatë takim

Meta në Siri, takon presidentin Alassad: Bashkëpunim në OKB dhe OKI
  • 2010-08-08

Meta në Siri, takon presidentin Alassad: Bashkëpunim në OKB dhe OKI

Damask, 8 gusht, NOA Shqipëria dhe Siria do të intensifikojnë marrëdhëniet dhe bashkëpunimin në organizata ku bëjnë pejsë, duke nisur nga ajo e Kombeve të Bashkuara dhe deri në Konferencën Islamike. Ky është mesazhi i përcjellë nga Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jasht