Rezultate te kerkimit per termin: +Bashir

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] bashir / docs[0] 209 / hits[0] 335 /
Ushtria rrëzon Presidentin e Sudanit pas 30 vitesh në pushtet
  • 2019-04-11

Ushtria rrëzon Presidentin e Sudanit pas 30 vitesh në pushtet

Presidenti i Sudanit, Omar al Bashir është rrëzuar nga pushteti dhe është arrestuar nga ana e ushtrisë, njoftoi ministri sudanez i Mbrojtjes, Awad Ibn Ouf. Presidenti, Omar al-Bashir ka qenë për gati 30 vjet në pushtet. Duke folur në televizionin shtetëror, ministri Awad Ibn Ouf tha se u

Brenda martesës së dytë të Michael Jackson dhe si i rrëmbeu fëmijët e tij
  • 2019-03-13

Brenda martesës së dytë të Michael Jackson dhe si i rrëmbeu fëmijët e tij

Michael Jackson dhe Lisa Marie Presley, e cilësuar si martesa  më e shkurtër në botën e showbiz-it, ishte shume intriguese. Gjatë udhëtimit të tyre të dytë u vunë re edhe problemet që çifti pati. Mbreti i Popit së pari lidhi miqësi me infermieren bionde Debbie Rowe, të cilën e njoh

Përleshje me armë në aeroportin e Tripolit, 11 të vdekur
  • 2018-01-15

Përleshje me armë në aeroportin e Tripolit, 11 të vdekur

Aeroporti i Tripolit është bllokuar për shkak të përleshjeve të dhunshme të armatosura mes dy milicive. Lajmi bëhet i ditur nga mediat libiane dhe ato ndërkombëtare. Përleshjet kanë filluar që në mëngjes, madje edhe me goditje artilerie, kur një grup njerëzish të armatosur kanë te

Kura e embel kunder infeksioneve urinare
  • 2016-10-10

Kura e embel kunder infeksioneve urinare

Transmetuar me 10102016 - 0718 Nje kure e embel kunder infeksioneve urinare qe shfaqen tek njerezit Zgjidhja mund te gjendet tek mjalti shte ky zbulimi i nje grupi shkencetaresh anglez te Universitetit te Southampton studimi i te cil

No Pic available
  • 2016-04-05

Ish-xhihadisti shqiptar rrëfen odisenë siriane

Albert Berisha, një ish xhihadist kosovar i cili udhëtoi për të luftuar në Siri, u shfaq para një gjykate në Prishtinë të hënën për të ritreguar versionin e tij të historisë dhe për të deklaruar se është i pafajshëm. Berisha, i cili është diplomuar për shkenca politike në Uni

No Pic available
  • 2015-07-20

Këta janë pesë kriminelët më të kërkuar të botës

Pesë më të kërkuarit nga bota për krimet kundër njerëzimit janë duke u akuzuar për disa krime të tmerrshme dhe të paimagjinueshme që përfshijnë gjenocidin, vrasjet dhe detyrimin e fëmijëve të jenë skllevër seksi. Megjithatë, disa nga më të kërkuarit janë ende në liri. Gjyka

Unioni Afrikan: Nuk jemi stacion policor i Gjykatës së Hagës
  • 2015-06-16

Unioni Afrikan: Nuk jemi stacion policor i Gjykatës së Hagës

Në seancën e përmbyllëse të Samitit morën pjesë presidenti i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma, presidentja e Liberisë, Ellen Johnson Sirleaf, kreu i Komisionit të Unionit Afrikan, Nikosazana Dlaimini Zuma dhe kryesuesi i Unionit Afrikan dhe presiden