Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunimi

Meta: total 438 / total_found 438 / time 0.000 / keyword[0] bashkpunimi / docs[0] 438 / hits[0] 531 /
A FUTET GREQIA NË KRIZË PAS LARGIMIT TË KAMENOS?
  • 2019-01-15

A FUTET GREQIA NË KRIZË PAS LARGIMIT TË KAMENOS?

Nga: Jannis Papadimitriou Ndarja ishte e shpejt dhe pa dhimbje, por e prgatitur mir. Pas vizits n kish, ministri i Mbrojtjes doli prpara kamerave t dieln (13.01),lidhur me takimin me kryeministrin e majt Alexis Tsipras. Biseda zgjati vetm dyzet minuta. N deklarata t veçanta, t dy politikant falënd

Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë
  • 2018-07-31

Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë

Foto ilustruese N Fakultetin e Mjeksis Dentare ofrohen pr her t par dy programe t reja studimi t tipit Bachelor, t cilat prbjn nj zgjedhje shum t mir pr maturantt e ktij viti. Hapja e Programit Bachelor pr “Higjenist Dentar” dhe e  Programit t Studimit Bachelor pr “Teknik Dentare&

LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI
  • 2018-07-17

LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI

Yunus Ulusoy nga Qendra e Esenit pr Studimet pr Turqin sht i sigurt: Rrjeti i lvizjes Gylen ka zhvilluar edhe n Gjermani nj struktur pushteti, q nga jasht as nuk mund t kuptohet dhe as nuk mund t kontrollohet. T gjith forcn e saj lvizja ia kushton krijimit t nj imazhi t ri si nj shoqat pr demokracin

No Pic available
  • 2017-12-17

Merkel: Brexit, tani e tutje edhe më i vështirë

Kryetart e qeverive dhe t shteteve t 27 vendeve antare t BE-s dhan sinjalin pr vazhdimin e negociatave t Brexit. Merkel paralajmron pr m shum probleme n fazn e dyt dhe shpreson t ruhet uniteti. N konferencn e prfundimtare t shtypit n samitin e BE-s n Bruksel Angela Merkel dhe Emmanuel Macron dhan nj

No Pic available
  • 2017-12-16

Brexit Ktej e tutje do t jet e vshtir

Kryetart e qeverive dhe t shteteve t 27 vendeve antare t BE-s dhan sinjalin pr vazhdimin e negociatave t Brexit. Merkel paralajmron pr m shum probleme n fazn e dyt dhe shpreson t ruhet uniteti. N konferencn e prfundimtare t shtypit n samitin e BE-s n Bruksel Angela Merkel dhe Emmanuel Macron dhan nj

Plas te PSG, Cavani e Neymar zihen për penalltinë
  • 2017-09-18

Plas te PSG, Cavani e Neymar zihen për penalltinë

Topi është i imi penalltinë e gjuaj vetë. Të kesh një skuadër me shumë yje, krahas aspketit pozitiv, ka edhe atë negativ. Një gjë e tillë mund të thuhet në rastin e Psg. Cavani, Neymar dhe Mbappe, tre sulmues të aftë për të prodhuar një pafundësi golash. Sigurisht që bashkpunimi

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik
  • 2017-07-13

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik

  Nj zon e prbashkt ekonomike, plane konkrete investimesh dhe rojekte infrastrukture. BE-ja investon shum para pr t mbshtetur zhvillimin ekonomik t Ballkanit Perndimor dhe pr ta afruar at me veten. Me kt synohet n radh t par t zgjidhen konfliktet dhe t frenohet emigracioni i dhjetra mijra t rin