Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunimit

Total: 483
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Berzh-i n Tiran pr zgjerimin e bashkpunimit ekonomik

Nj delegacion i Banks Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH), i kryesuar nga zv/Presidenti i saj, Varel Freeman, do t nis t premten n Tiran, takimet zyrtare me qllim zgjerimin e bashkpunimit ekonomik me Shqiprin. Pjes e ktij delegacioni jan dhe Peter Reiniger, Drejtor i Grupit t Biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Shqipri-Kin: Synohet rritja e bashkpunimit n sistemin bankar

Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, zhvilloi ditt e fundit nj vizit zyrtare n Republikn Popullore t Kins me ftes t Guvernatorit t Banks Popullore t Kins, z. Zhou Xiaochuan, me t cilin diskutoi pr vendosjen e bashkpunimit institucionalisht n fushn e mbikqyrjes bankare, bn t ditur sot buri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.083Z

Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, vizit pune n Selin e FRONTEX

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi, n datat 7-8 Maj zhvilloi nj vizit pune n Selin e FRONTEX n Varshav. FRONTEX sht Agjensia Europiane pr menaxhimin e bashkpunimit operacional n kufijt e jashtm t vendeve antare t Bashkimit Europian. N kuadr t ksaj vizite, Didi zhvilloi nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Meta pritet nga zv.presidenti i Guatemalës

Turi Gjat qndrimit n Guatemal, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, u prit n nj takim t veant nga zv.presidenti i Republiks s Guatemals, Rafael Espada, me t cilin diskutoi rreth mundsive t zgjerimit t bashkpunimit mes dy vendeve, mes Shqipris dhe rajonit t Ameriks Qendrore, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.076Z

Ambasadorët e Francës ne Shqipëri dhe Maqedoni inspektim në Qafë Thanë

Zv/Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit pr Kufirin e Migracionin, Pllumb Nako, Ambasadorja e Francs n Shqipri,Christine Moro, si dhe Ambasadorja e Francs n Maqedoni Laurence Auer, gjat ditës s sotme zhvilluan nj vizit n qendrën e prbashkt t bashkëpunimit policor mes policive kufitare t Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.561Z

Berisha: Opozita t'i rikthehet tradits s bashkpunimit

Kryeministri Sali Berisha i bën thirrje Partisë Socialiste t'i rikthehet traditës të bashkëpunimit parlamentar. Duke folur nga salla e kuvendit, Berisha garantoi opozitën se zëri i saj do të dëgjohet ndaj duhet të ulet të bashkëpunojë për reformat dhe ligjet e rëndësishme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.557Z

Gjithëpërfshirja, parim në bashkëpunimin rajonal*

M 12 shkurt t vitit 2000, kam pasur nderin t jem nj nga nnshkruesit n Bukuresht, t “Karts s Marrdhnieve t Fqinjsis s Mir, Stabilitetit, Siguris dhe Bashkpunimit”, dokumentit kryesor t SEECP-s. N at koh ishim gjasht vende antare. Problematikat me t cilat ndeshej rajoni, ishin shum kompl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama