Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkqeverisje

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] bashkqeverisje / docs[0] 13 / hits[0] 14 /
Zafir Berisha: Kosova, drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme
  • 2014-11-24

Zafir Berisha: Kosova, drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Deputeti i partisë Nisma për Kosovën, Zafir Berisha thotë se duke parë deklaratat e zyrtarëve të koalcionit PDK – LDK, vendi kurr më afër zgjedhjeve të jashtëzakonshme nuk ka qenë. Postimi i Zafirit:AdPlatformZone = {id: "549fcab82",

Zgjedhjet, ja emrat e kandidatëve në bashkitë kryesore
  • 2011-03-06

Zgjedhjet, ja emrat e kandidatëve në bashkitë kryesore

Gara elektorale sa vjen e bëhet më e qartë ndërkohë që kanë mbetur më pak se 60 ditë që nga nisja e saj. Partitë politike kanë qartësuar pothuajse të gjithë përballjet sidomos ato në bashkitë më të m

Kosova dhe sfidat politike 2010-2011
  • 2010-12-30

Kosova dhe sfidat politike 2010-2011

Vazhdimi i konsolidimit shteteror forcimi demokratik i institucioneve te Kosoves shtrirja e autoritetit te plote te institucioneve ne te gjithe teritorin e vendit dhe mbajtja e zgjedhjeve te jashtzakonshme jane disa nga sukseset qe Kosovashenoi gjate vitit 2010 thote zevendeskryeministri ne qeverin

No Pic available
  • 2010-05-24

Erë e re në Britani

N oxhakun e nr.10 n “Downing Street” ka dal m n fund tym i bardh. Mbretresha ka ngarkuar David Cameron t formoj qeverin e re britanike, e para qeveri koalicioni pas 17 vitesh q i jep fund pushtetit 13-vjear t laburistve. Ishulli rinovoi prfaqsuesit e tij n Dhomn e Ult t Parlamentit, du

Maqedoni, përcarje në radhët e BDI-së
  • 2010-03-20

Maqedoni, përcarje në radhët e BDI-së

Kryetari i BDI-s, Ali Ahmeti po prballet me nj prcarje n radht e partis s tij. Sipas mediave maqedonase, nje grup antarsh “rebele” po i krkojn Ahmetit prishjen e koalicionit qeveritar me VMRO/DPMNE-n. Sipas burimeve, shkak pr kt qndrim t strukturave “rebele” t BD

Viti 2009, politika kosovare qëndrime të ndryshme për institucionet
  • 2010-01-04

Viti 2009, politika kosovare qëndrime të ndryshme për institucionet

Viti 2009, politika kosovare qëndrime të ndryshme për institucionet 1 2 3 4 5 (8 vota) e mërkurë , 30 dhjetor 2009

Partit e vogla, nuk dorzohen
  • 2009-12-16

Partit e vogla, nuk dorzohen

Jan ndar t zhgnjyera me at q kan marr nga elektorati m 15 nntor, por nuk duket se jan dorzuar. Fokusimi i opinionit n partit e mdha n vend po u shkakton rnie n elektorat partive t vogla, t cilat nga viti n vit po bhen barr pr fletvotimet. Edhe zgjedhjet e 15 nntorit nuk i befasoi pr t mir asnjrn n