Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkshortja

Meta: total 108 / total_found 108 / time 0.000 / keyword[0] bashkshortja / docs[0] 108 / hits[0] 127 /
Top Story risjell Masakrën e Visokës. Mbetën të vrarë 3 efektivë policie
  • 2019-01-24

Top Story risjell Masakrën e Visokës. Mbetën të vrarë 3 efektivë policie

Në 18 Dhjetor të vitit 1997, në Mallakastër mbahet mend një prej masakrave më të rënda ndaj policisë. 3 efektivë do të vriteshin dhe 1 tjetër do të plagosej rëndë. Sot, kjo mbahet mend si Masakra e Visokës, por Top Story do ta risjellë edhe njëherë në vëmendje të publikut, kët

No Pic available
  • 2017-07-01

DRAMA PR FUNERALIN E HELMUT KOHLIT

Duke nisur qysh nga lista e referuesve n funeral (m 1.Korrik) e deri tek vendi i funeralit apo fijet e vjetra familjare – duket se vdekja e Helmut Kohlit po hap m shum plag n vend q t nderohet trashgimia e tij. Nj ikon politike q ka ndrruar jet, nj vejush e re, fmij t distancuar, mbrojts kontr

No Pic available
  • 2017-02-10

Clooney dhe Amal do bëhen prindër të një djali dhe vajze

George Clooney dhe bashkëshortja e tij Amal janë në pritje të dy binjakëve. Amal është në pritje të një djali dhe një vajze, raporton Tmz sipas disa burimeve. Çifti nuk i ka konfirmuar akoma thashethemet. Fjalet për një shtatzani të mundshme të Amal filluan të dalin muajin e kaluar,

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Rrëfimi i brazilianit që u shërua nga mrekullia e Nënë Terezës
  • 2016-09-02

Rrëfimi i brazilianit që u shërua nga mrekullia e Nënë Terezës

Në konferencën e shtypit të mbajtur sot në Vatikan në prag të ceremonisë së Shenjtërimit të Nënë Terezës, ishte i pranishëm dhe braziliani Marcílio Haddad Andrino, personi në të cilin Komisioni për Cështjet e Shenjtërive në Vatikan ka vërtetuar mrekullinë e kryer nga Nënë Te

Rama del me Lindën në këmbë në bulevard
  • 2015-12-09

Rama del me Lindën në këmbë në bulevard

Edi Rama dhe bashkshortja e tij Linda, kanë ecur sot në mbrëmje me këmbë deri në Hotel Rogner, ku zhvillohet promovimi i librit të Fred Abrahams, rreth Shqipërisë së tranzicionit. Ecnin e sikur thonin :" Këtu na keni deri në vitin 2017".

No Pic available
  • 2015-11-25

Rrahu për vdekje pedofilin gjerman se i fotografoi fëmijët, milioneri do ti shpëtojë burgut

Një agjent pasurish të patundshme nga Britania që rrahu për vdekje një gjerman të dyshuar si pedofil pasi nxorri në foto fëmijët e tij, do të mund ti shpëtojë burgut. 39-vjeçarit Devinder Kainth iu dha një dënim me 6 muaj burg pasi pranoi vrasjen nga pakujdesia të gjermanit Sandro Ro