Rezultate te kerkimit per termin: +Bashksis +Islame

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] bashksis / docs[0] 87 / hits[0] 117 / keyword[1] islame / docs[1] 3781 / hits[1] 6948 /
Naim Tërnava nuk është nën hetime
  • 2014-08-15

Naim Tërnava nuk është nën hetime

Kreu i Bashksisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, nuk është duke u hetuar “për aktivitete të dyshimta”, bëjnë të ditur Burime të Telegrafit brenda Prokurorisë së Shtetit. Ditë më parë, mediat kan&

Krishtlindjet ne Kosove - Lavdi per Zotin dhe paqe per njerezit vullnetmire
  • 2011-12-26

Krishtlindjet ne Kosove - Lavdi per Zotin dhe paqe per njerezit vullnetmire

Ratishi i Poshtem fshat rreth 8 kilometra ne juglindje te Decanit eshte i banuar nga komuniteti katolik e musliman. Ata jetojne ne nje tolerance te pashembullt nderfetare dhe festa e njerit komunitet eshte edhe feste e tjetrit. Familjet Musa dhe Bajramaj nga fshati Ratish i komunes se Decanit ja

No Pic available
  • 2010-02-11

Vazhdojnë ndihmat për zonat e përmbytura

Organizata joqeveritare dhe institucione t ndryshme, individ dhe subjekte fizik e juridik, vijojn t japin ndihma t konsiderueshme monetare dhe materiale n ndihm t familjeve q u dmtuan nga prmbytja q ndodhi n muajin Janar n qarqet Shkodr e Lezh. N ndihm t ktyre banorve jan solidarizuar edhe Bashksia

No Pic available
  • 2009-09-21

Myslimanët kremtojnë Fiter Bajramin, festën e gëzimit dhe haresë

Mëngjesin e djeshëm qindra besimtarë myslimanë kanë rendur për tek sheshi “Skënderbej” ku ndodhet xhamia e Ethem Beut për të bërë faljen e mëngjesit. Pas 30 ditë agjërimi e sakrifice, për shlyerjen e mëkateve, pastrimin e shpirtit dhe të trupit, besimtarët myslimanë iu falen

No Pic available
  • 2008-11-01

Katarza Kadareane p Islamin (?!?)

T gjith jemi dshmitar t shkelmimeve t sivjetme Kadare - Qosja. Fjala fluturon kurse shkrimi mbetet, ndaj asnj tybe istikfa, asnj katarz nuk e pastron ndotjen, nuk i shlyen dmet, pasojat. Shumkush ka krkuar prej meje q t shprehja mendimin time, m me kompetenc pr shtjet shkencore t Islamit ndr shqipta

No Pic available
  • 2008-11-01

Situata aktuale n rajon dhe rruga pr m tej (III)

Shtate vjet pas perfundimit te nderhyrjes se NATO-s ne Kosove, Ballkani Perendimor mbetet nje rajon me prapambetje ekonomike. Mbeshtetja per institucionet demokratike eshte e ulet, shtetet jane pergjithsisht te dobet, korrupsioni eshte i perhapur dhe njerezit jane pesimist per te ardhmen. Ka diferen