Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunimin +Teknik

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] bashkpunimin / docs[0] 435 / hits[0] 525 / keyword[1] teknik / docs[1] 22904 / hits[1] 30977 /
No Pic available
  • 2017-04-04

Shtatë propozimet e Idrizit për Paktin Kombëtar, për daljen nga kriza

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi ka dhënë shtatë propozime për Paktin Kombëtar për daljen e vendit nga kriza politike. Idrizi propozon një Pakt Kombëtar, i cili do të përfshijë zgjidhjen e çështjeve konkrete për përparimin e vendit në integrimin Europian, realizimin e reformës në d

Policët italianë do të kontrollojnë kufirin shqiptar me Greqinë
  • 2016-03-05

Policët italianë do të kontrollojnë kufirin shqiptar me Greqinë

Policët italianë që do të monitorojnë kufirin tokësor shqiptar pritet të mbërrijnë në vendin tonë që javën e ardhshme. Të parët që do t'i bashkohen policisë shqiptare janë instruktorët dhe më pas ekspertët. Fillimisht do të ketë furnizim me mjete më moderne për kontrollin d

Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë
  • 2014-08-27

Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë anë të errëta të historisë so

No Pic available
  • 2014-05-09

Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, vizit pune n Selin e FRONTEX

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi, n datat 7-8 Maj zhvilloi nj vizit pune n Selin e FRONTEX n Varshav. FRONTEX sht Agjensia Europiane pr menaxhimin e bashkpunimit operacional n kufijt e jashtm t vendeve antare t Bashkimit Europian. N kuadr t ksaj vizite, Didi zhvilloi nj

No Pic available
  • 2014-04-04

Gjiknuri vizitë zyrtare në Greqi, diskuton për TAP

Ministri i Energjis dhe Industris s Shqipris, Z.Damian Gjiknuri, zhvilloi nj vizit zyrtare n Greqi ku u takua me Ministrin e Mjedisit, Energjis dhe Ndryshimeve Klimaterike Z. Yannis Maniatis. Temë e bisedimeve mes dy ministrave ka qenë bashkpunimi  mes dy vendeve n fushn e energjis. Me theks t ve

No Pic available
  • 2013-12-11

Realizohet lidhja e dytë me fibraoptike mes Shqipërisë dhe Kosovës

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Lidhja zgjeron bashkpunimin TIRANE- Realizohet lidhja e dytë me fibra optike mes Shqipërisë dhe KosovësALBtelecom ka përfunduar punimet për realizimin e sistemit me fibra optike që lidh Shqipërinë me Kosovën

No Pic available
  • 2012-05-04

Kartat e identitetit falsezbulohet baza e falsifikimit

TIRANE- Prokuroria dhe policia e Tiranës kanë zbuluar një bazë falsifikimi që ndodhej në një lokal, pranë shkollës “Avni Rustemi”, që ndodhet mes rrugës së “Durrësit” dhe asaj të “Kavajës”.