Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunimit +Ndrkombtar

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Berzh-i n Tiran pr zgjerimin e bashkpunimit ekonomik

Nj delegacion i Banks Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH), i kryesuar nga zv/Presidenti i saj, Varel Freeman, do t nis t premten n Tiran, takimet zyrtare me qllim zgjerimin e bashkpunimit ekonomik me Shqiprin. Pjes e ktij delegacioni jan dhe Peter Reiniger, Drejtor i Grupit t Biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Komisioni i Jashtëm miraton tri projektligje për sigurinë dhe integrimin

Komisioni pr Politikn e Jashtme miratoi dje tri projektligje t rndsishme n kuadrin e siguris dhe bashkpunimit si vend antar i NATO-s dhe n frymn e reformave t integrimit evropian. Projektligji “Pr ratifikimin e marrveshjes ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Takim i 19-t BEDZ n Tiran

Tiran (start) sht zhvilluar sot n Tiran, takimi i 19-t, Kshillit t Ministrave t Punve t Jashtme t Organizats s Bashkpunimit Ekonomik t Detit t Zi (BEDZ). Takimi sht prqendruar kryesisht n krizn aktuale financiare q ka prfshir ekonomin botrore. Gjat ktij takimi, ministri i Punve t Jashtme t Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

ILECU, Shqipëria shembull në luftën kundër krimit

Shqipria bhet vendi i par prfituesi i projektit ILEKU, Njsia e Koordinimit Ndrkombtar pr Zbatimin e Ligjit. Ky projekt, i financuar nga Komisioni Europian pr zhvillimin organizativ n institucionet e Policis dhe Drejtsis n Europn Juglindore, implementohet nga Zyra e Krimeve Federale t Austris dhe ngr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Arabia Saudite: Veprimet ushtarake ndaj Iranit, do t jap rezultate t kundrta

Pozicioni i Iranit n rajon duket se ngjall ngurim n veprimet dhe politikat e vendeve prreth. Ministri i jashtm saudit ka thn se veprimi ushtarak kundr Iranit do t jap rezultate t kundrta dhe mund t provokoj reagime nga Teherani. Ndrkoh, n nj intervist pr BBC-n, Princi Saud al-Faisal tha se do sulm m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.814Z

Investimet, Shqipëri-Liban, Komision të përbashkët

Shqipria dhe Libani intensifikojn prpjekjet pr shtimin e investimeve. Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, takoi dje n Liban, homologun Ali Hussein Al Chami. Gjat takimit, t dy homologt shkmbyen mendime pr rritjen e mtejshme t bashkpunimit dypalsh, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Maroku, së afërmi investime në Shqipëri

Siprmarrja e Marokut dhe ajo shqiptare shum shpejt pritet t bashkpunojn mes tyre pr veprimtari t ndryshme biznesi. Ktij bashkpunimi do t’i paraprij nj marrveshjeje zyrtare mes autoriteteve qeveritare q pritet t realizohen s afrmi. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjeti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama