Rezultate te kerkimit per termin: +Bashksis

Total: 75
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

A po evoluan qndrimi i bashksis evropiane?

Me refuzimin e pakos s Ahtisarit n Kshillin e Sigurimit t Organizats s Kombeve t Bashkuara nga ana e Rusis e cila ishte kategorikisht kundr zgjedhjes s statusit t Kosovs sipas planit Ahtisari, pasoi nj moment i jashtzakonshm. Q nga ai moment i bllokimit t kalimit t Rezoluts sipas pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Pavarsia vepr e prbashkt e bashksis ndrkombtare dhe popullit t Kosovs

Si vihet re, gjat ktij procesi mjaft t rndsishm, si pr Kosovn, natyrisht edhe pr Ballkanin, nuk mund t thuhet se kemi t bjm m nj fush krejt t panjohur, respektivisht n kt terren nuk po shkelet pr her t par. Megjithkt dihet se pavarsia e Kosovs sht nj moment kthese n t gjith historin e qenies s saj s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Vazhdojnë ndihmat për zonat e përmbytura

Organizata joqeveritare dhe institucione t ndryshme, individ dhe subjekte fizik e juridik, vijojn t japin ndihma t konsiderueshme monetare dhe materiale n ndihm t familjeve q u dmtuan nga prmbytja q ndodhi n muajin Janar n qarqet Shkodr e Lezh. N ndihm t ktyre banorve jan solidarizuar edhe Bashksia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Serbia nuk mund t bllokoj rrugt e Europs

Bisedimet n Baden t Austris si dhe shum prpjekje t tjera t bashksis ndrkombtare pr t zgjidhur cshtjen e Kosovs n mnyr t drejt nuk rezultuan n marrveshje pr shkak t dallimeve t mdha ndrmjet pals Kosovare dhe asaj serbe, e pritur kjo q nga fillimi shtes 120 ditsh. Ndrsa Badeni tregoji edhe njher se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

12 qershori fest apo zhgnjim

N kohn kur po bhen prpjekje t mdha pr zgjidhje e statusit t ardhshm t Kosovs , i sht ngjitur nj bisht procesit , e ky bisht sht Rusia dhe krkesat e saj t paarsyeshme.Ndrkaq skan mbetuar edhe pak koh deri n muajin e ardhshm i cili shnon tetvjetorin e ngjarjes vendimtare pr Kosovn. Ky muaj shnon nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.335Z

Naim Tërnava nuk është nën hetime

Kreu i Bashksisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, nuk është duke u hetuar “për aktivitete të dyshimta”, bëjnë të ditur Burime të Telegrafit brenda Prokurorisë së Shtetit. Ditë më parë, mediat kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Kosova ndan bashksin ndrkombtare

shtja e Kosovs do t jet testi i par i marrdhnieve ndrmjet Rusis dhe Perndimit. Moska tenton t shfrytzoj Serbin si mjet pr qrim hesapesh, por edhe si mjet pr t mbajtur vmendjen e Perndimit larg kufijve t saj, dhe dshiron q t konsolidoj fuqin e humbur vite m par. Putinit i duhet kriza pr t dshmuar se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama