Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunimin +Teknik

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] bashkpunimin / docs[0] 421 / hits[0] 511 / keyword[1] teknik / docs[1] 19480 / hits[1] 26278 /
Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë
  • 2014-08-27

Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë anë të errëta të historisë so

No Pic available
  • 2014-05-09

Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, vizit pune n Selin e FRONTEX

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi, n datat 7-8 Maj zhvilloi nj vizit pune n Selin e FRONTEX n Varshav. FRONTEX sht Agjensia Europiane pr menaxhimin e bashkpunimit operacional n kufijt e jashtm t vendeve antare t Bashkimit Europian. N kuadr t ksaj vizite, Didi zhvilloi nj

No Pic available
  • 2014-04-04

Gjiknuri vizitë zyrtare në Greqi, diskuton për TAP

Ministri i Energjis dhe Industris s Shqipris, Z.Damian Gjiknuri, zhvilloi nj vizit zyrtare n Greqi ku u takua me Ministrin e Mjedisit, Energjis dhe Ndryshimeve Klimaterike Z. Yannis Maniatis. Temë e bisedimeve mes dy ministrave ka qenë bashkpunimi  mes dy vendeve n fushn e energjis. Me theks t ve

No Pic available
  • 2013-12-11

Realizohet lidhja e dytë me fibraoptike mes Shqipërisë dhe Kosovës

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Lidhja zgjeron bashkpunimin TIRANE- Realizohet lidhja e dytë me fibra optike mes Shqipërisë dhe KosovësALBtelecom ka përfunduar punimet për realizimin e sistemit me fibra optike që lidh Shqipërinë me Kosovën

No Pic available
  • 2012-05-04

Kartat e identitetit falsezbulohet baza e falsifikimit

TIRANE- Prokuroria dhe policia e Tiranës kanë zbuluar një bazë falsifikimi që ndodhej në një lokal, pranë shkollës “Avni Rustemi”, që ndodhet mes rrugës së “Durrësit” dhe asaj të “Kavajës”.

No Pic available
  • 2010-08-18

Egjipti, bursa studimi për demografi

Afati i fundit 25 gusht Qendra Demografike dhe Fondi Egjiptian pr Bashkpunimin Teknik n Kajro, ofron bursa pr studime pasuniversitare n fushn e studimeve demografike pr periudhn janar-dhjetor t vitit 2011. Bursat ofrohen n sektor t ndryshm, ku prfshihen: Diploma e Prgjithshme n Demografi, Diploma e

No Pic available
  • 2010-08-10

Meta në Damask: Siria të rishikojë qëndrimin e Kosovës

Pavarësia e Kosovës, e pakthyeshme Pavarsia e Kosovs tashm sht nj fakt i pakthyeshm. Vendimi i fundit i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis e vrteton edhe m mir kt gj. Ky fakt sht theksuar nga zvendskryeministri njhersh dhe ministr i Punve t Jashtme t Shqipris, Ilir Meta, gjat takim