Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkepunime

Meta: total 234 / total_found 234 / time 0.000 / keyword[0] bashkepunime / docs[0] 234 / hits[0] 265 /
Ambasadorja e Gjermanise Schtz Mbeshtetje per zhvillimin e turizmit ne Kukes
  • 2017-02-19

Ambasadorja e Gjermanise Schtz Mbeshtetje per zhvillimin e turizmit ne Kukes

brbrAmbasadorja e Gjermanise ne Tirane Susanne Schtz shprehu mbeshtetjen per zhvillimin e turizmit ne Kukes ndersa vecoi nje projekti konkret qe po zbatohet nga GIZ ne bashkepunim edhe me Ambasaden e Danimarkesbrbr brbrKryetari i Bashkise se Kukesit Bashkim Shehu zhvilloi nje takim pune me Ambasador

Hapet ne Tirane zyra rajonale e bashkepunimit
  • 2016-12-08

Hapet ne Tirane zyra rajonale e bashkepunimit

var fbShare url httpvizionplusalhapet-ne-tirane-zyra-rajonale-e-bashkepunimitsize smallp styletext-align justifyNese me pare veshtire te mendohej se te rinjte nga Serbia Kosova Shqiperia e Maqedonia mund te takoheshin dhe shkembenin kulturat e tyre kjo do te ndodhe nga sot e tutje ne Tirane Me nis

Perurohet Muzeu i Mesjetes ne Korce Rama Rilindim respektin per trashegimine kulturore
  • 2016-10-04

Perurohet Muzeu i Mesjetes ne Korce Rama Rilindim respektin per trashegimine kulturore

Transmetuar me 03102016 - 2019 Perurohet ne Korce Muzeu i Mesjetes ku jane prezantuar 400 ikona pjesa me e madhe e te cilave prezantohen per here te pare per publikunbr br Kryeministri Edi Rama gjate fjales se tij en perurim tha se me ne fund trashegimia

Kotzias pritet me proteste nga PDIU dhe ameria nderhyn Bushati
  • 2016-06-06

Kotzias pritet me proteste nga PDIU dhe ameria nderhyn Bushati

Transmetuar me 06062016 - 0924 Pamje nga protesta e sotmebr br Tirane 6 qershor 2016 NOAal- Ministri i Jashtem i Greqise Nikos Kotzias vjen sot ne Tirane ne nje vizite zyrtare Por para nisjes se takimeve te tij shoqata ameria po ben proteste para Ministri

Meta Po punojme per paqen ne rajon Bingxuan Kina nuk harron ndihmen tuaj
  • 2016-05-27

Meta Po punojme per paqen ne rajon Bingxuan Kina nuk harron ndihmen tuaj

Transmetuar me 26052016 - 1956 Tirane 26 maj 2016 NOAal - Kreu i Kuvendit Ilir Meta ne nje konference te perbashket me nenkryetarin e Asamblese Kombetare te Kines Ji Bingxuan deklaroi se Shqiperia po punon per ruajtjen e paqes ne raj

Exomars Tgo drejt planetit te kuq
  • 2016-03-14

Exomars Tgo drejt planetit te kuq

brbrAnia jozmike Exomars Tgo eshte nisur drejt planetit te kuq ne misionin e radhes se perbashket hapesinor mes Rusise dhe Evropes Ajo eshte nisur nga Kazakistani ne oren 9 e 30 me ate lokale Misioni ka per qellim zbulimin nese metani lende e cila eshte shtuar ndjeshem me atmosfere vjen nga shkaqe g

Kineastet ne kerkim te parave
  • 2016-03-13

Kineastet ne kerkim te parave

brbrFilmat e rinj kerkojne para per tu realizuar Edhe pse buxheti i ketij viti eshte shtuar me 70 per qind per Qendren Kombetare Kinematografike veshtire se nje produksion filmik do te mund te mbulohet financiarisht vetem me ndihmen e shtetit Ne te tilla kushte Shqiperia anetare e Eurimages paguan p