Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkepunimin +Ekonomik

Total: 957
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.260Z

Shqiperia dhe Rumania, thellojne bashkepunimin ekonomik

Shqiperia dhe Rumania po perpiqen te intensifikojne bashkepunimin ekonomik. Ne sherbim te ketij qellimi u zhvillua ne Bukuresht mbledhja e Komitetit miks Nderqeveritar per bashkepunimin ekonomik, shkencor dhe teknik Rumani-Shqiperi Ne mbyllje te kesaj mbledhjeje u nenshkrua protokolli i takimit, i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.859Z

Konferenca per bashkepunimin ekonomik te Ballkanit Perendimor perfaqesuesja e Kosoves Mimoza Kusari Lila

Keto dite ketu ne Shtetet e Bashkuara u zhvillua konferenca per bashkepunimin ekonomik te Ballkanit Perendimor. Ne konferencen e Baltimores Kosova u perfaqesua nga zv/kryeministrja dhe ministrja e tregetise dhe industrise zonja Mimoza Kusari Lila e cila ishte e ftuar ne emisionin tone Ditari.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.817Z

Bushati takon Yacob Te forcojme bashkepunimin ekonomik

Transmetuar me 20012015 - 0931 Singapor 20 janar 2015 NOAal - Ministri i Puneve te Jashtme Ditmir Bushati u takua me Kryetaren e Parlamentit te Singaporit Halimah Yacob me te cilen diskutuan per forcimi i bashkepunimit ne fushen ekonomike dhe tregtarebr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.308Z

Topalli Thellojme bashkepunimin me Kinen

Tirane 2 nentor 2011 NOA - Ne perfundim te mandatit te tij ne Shqiperi ambasadori Junling u prit ne takim nga  Kryetarja se Kuvendit Jozefina Topalli. Ne nje bisede miqesore Kryetarja e Kuvendit shprehu kenaqesine per thellimin e bashkepunimit vecanerisht nderparlamentar mes dy vendeve dhe nen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.898Z

Basha-Kadaf: Bashkepunim ekonomik

Ministri i Puneve te Jashtem, Lulzim Basha, gjate vizites se tij ne Libi, mori mbeshtetjen e drejtuesve te ketij vendi per njohjen e shtetit te pavarur te Kosoves. Nga ana tjeter ne takimet qe ai dhe delegacioni qe e shoqeronte zhvilloi u diskutua ne lidhje me bashkepunimin ekonomik mes dy vendeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.923Z

PS Programi ekonomik

PS Programi ekonomik E merkure 10 Prill 2013 1940 PS Programi ekonomik Nga qyteti i Elbasanit duke prezantuar programin ekonomik te Partise Socialiste Edi Rama akuzoi INSTAT se ka manipuluar shifren e renies se punesimit ne vend Sipas kryesocialistit shifra zyrtare e INSTAT nga viti 2009 deri m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.096Z

Forumi Ekonomik i Nishit

brbrAtmosfera absurde e 14 tetorit te vitit 2014 qe pasoi ndeshjen Serbi 8211 Shqiperi duket sot nje ngjarje e larget pasi te dyja vendet kane thelluar ndjeshem bashkepunimin politik dhe ekonomike dhe synojne krijimin e nje tregu te perbashket Me keto fjale i eshte drejtuar kryeministri Edi Rama For

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama