Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkeshorti

Meta: total 1000 / total_found 1651 / time 0.001 / keyword[0] bashkeshorti / docs[0] 1651 / hits[0] 2137 /
Mësim në kullën e ngujimit, 7 Marsi nuk është festë për Liljanën
  • 2018-03-07

Mësim në kullën e ngujimit, 7 Marsi nuk është festë për Liljanën

Rrugën drejt shtëpisë, ku prej 16 vitesh jeton një familje e ngujuar, mësuesja e bën 3 herë në javë për të mësuar djalin e vogël. Atje jeton një nënë me 3 djemtë e saj. Bashkeshorti është në burg pasi ka vrarë fqinjin dhe dy familjet janë në gjak. Mësuesja quhet Liljana Luani

No Pic available
  • 2017-08-31

Vrasja e gjyqtares e paralajmëruar, tentativa për vrasje para djalit më 2015

Vrasja e Fildese Hafizit, me profesion gjyqtare e Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, ishte e paralajmëruar. Gruaja ka denoncuar disa herë dhunën e ish-bashkëshortit të saj, por përtej denoncimeve, më 19 korrik të vitit 2015, Fadil Kasemi, atëherë 51 vjeç, ka tentuar ta vrasë

No Pic available
  • 2017-08-31

Vrasja e gjyqtares, Bardhi: Këmbanë alarmi për shoqërinë

Ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka dënuar vrasjen e gjyqtares së Shkodrës Fildez Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj. Në një reagim, ministri i Derejtësisë thotë se kjo është një këmbanë alarmi për shoqërinë shqiptare. Sipas Bardhit, mbrojtja e saj ka qene detyrim per autorite

No Pic available
  • 2017-08-31

Ekzekutimi i gjyqtares Hafizi, ja kë akuzon ish-kryeministri Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha thotë se “krimineli shkrehu kembezen e dores se tij te zeze, por vrasjen e bene ata qe qendruan në anën e vrasesit dhe nuk i dhanë gjyktëses mbrojtjen që meriton.

No Pic available
  • 2017-08-19

Grabitet në Fierzë çifti austriak, u marrin 700 euro dhe celulari

Një çift turistësh nga Vjena janë grabitur nga dy persona ende të paidentifikuar në fshatin Fierzë, të bashkisë Fushë Arrëz. Policia e Pukës bën me dije se janë njoftuar nga kolegët e tyre të komisariatit Tropojë se në orën 08:30 të datës 19.08.2017, janë paraqitur dy shtetas t

No Pic available
  • 2017-07-29

Akuzohet se përdhunoi mbesën e gruas, 54 vjeçari mbetet në burg

54-vjeçari Resmi Turani,i  arrestuar si autor i kryerjes së marrëdhënieve seksuale me dhunë me një 15-vjeçare që rezulton të jetë mbesa e gruas së tij, është përballur sot me togat e zeza për dhënien e masës së arrestit. Ai akuzohet për veprën penale  Marrëdhënie seks

Spanje princesha lirohet nga akuzat
  • 2017-02-17

Spanje princesha lirohet nga akuzat

p styletext-align justifyPrincesha e Spanjes Kristina motra 51-vjecare e mbretit Felipe dhe e gjashta ne linjen e trashegimise se fronit eshte liruar nga akuzat per shmangie te taksave Megjithate bashkeshorti i saj Inaki Urdangarin eshte denuar me 6 vjet e tre muaj burg nga Gjykata e Majorkes Ai aku