Rezultate te kerkimit per termin: +Bashki

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.738Z

Përcaktohen fituesit për 51 bashki, ASHE fiton 38 bashki, APPD 13 bashki

TIRANË, 22 Qershor /ATSH/ - Procesi i numërimit të votave k apërfunduar për 51 bashki, të cilat kanë përcaktuar deri më tani verdiktin e dhënë nga qytetarët në zgjedhjet e 21 qershorit. Aleanca për Shqipërinë Europiane ka fituar 38 bashki, ndërsa Aleanca Për Punë dhe Dinjitet ka f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.736Z

Përcaktohen fituesit për 47 bashki, ASHE fiton 34 bashki, APPD 13 bashki

TIRANË, 22 Qershor /ATSH/ - Procesi i numërimit të votave kapërfunduar për 47 bashki, të cilat kanë përcaktuar deri më tani verdiktin e dhënë nga qytetarët në zgjedhjet e 21 qershorit. Aleanca për Shqipërinë Europiane ka fituar 34 bashki ndërsa Aleanca Për Punë dhe Dinjitet ka fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.738Z

Përcaktohen fituesit për 52 bashki, ASHE fiton 39 bashki, APPD 13 bashki

I PërditësuarTIRANË, 22 Qershor /ATSH/ - Procesi i numërimit të votave ka përfunduar për 52 bashki, të cilat kanë përcaktuar deri më tani verdiktin e dhënë nga qytetarët në zgjedhjet e 21 qershorit. Aleanca për Shqipërinë Europiane ka fituar 39 bashki, ndërsa Aleanca Për Punë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.699Z

Berisha: Kashari do të shpallet bashki

Kryeministri Sali Berisha premton të kthejë Kasharin në bashki, në rast se fiton një mandat të dytë qeverisës. "Kjo mazhorancë do të përdorë të gjithë mbështetjen e vet për t‘iu shpallur juve bashki, pasi ju e meritoni plotësisht. Kashari do të shpallet bashki, sepse këtu keni n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.639Z

Kryeministri: Kashari, se shpejti bashki

Kryeministri Berisha deklaroi dje se se shpejti komuna e Kasharit do te kthehej ne nje bashki. Kete deklarate kreu i qeverise e beri gjate nje vizite qe zhvilloi dje ne kete komune ne afersi te Tiranes, per te inauguruar perfundimin e nje shkolle te mesme dhe nje 9-vjecare. "Kam kenaqesi t'ju inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.735Z

Përcaktohet fituesi për 42 bashki, ASHE fiton 30 bashki, APPD 12 bashki

TIRANË, 22 Qershor /ATSH/ - Procesi i numërimit të votave kapërfunduar për 42 bashki, të cilat kanë përcaktuar deri më tani verdiktin e dhënë nga qytetarët në zgjedhjet e 21 qershorit. Aleanca për Shqipërinë Europiane ka fituar 30 baski ndërsa Aleanca Për Punë dhe Dinjitet ka fitu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.180Z

PS fiton 12 bashki, avantazh në Kavajë

Partia Socialiste ka fituar 12 bashki në rang vendi, kundrejt 11 të fituara nga Partia Demokratike.Një ditë pas nisjes së numërimit të votave, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë mbërritur informacionet për një pjesë të madhe të bashkive dhe komunave, nga ku rezulton se socialis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama