Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkia +Rrogozhin

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.441Z

Rrogozhine konflikti banore-Bashki per fushen e mbetjeve

Hedhja e mbeturinave në një territor të caktuar për bashkinë Rrogozhinë mbetet një problem i pazgjidhur. Mes banorëve të lagjes Shima dhe bashkisë prej një muaji ka nisur konflikti. Me vendim të këshillit bashkiak në muajin prill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.528Z

Rrogozhine banoret padisin bashkine

Banorët e një lagjeje të Rrogozhinës e paditen në gjykate bashkine për të penguar kthimin e një zone pranë banesave të tyre në landfill për mbeturinat. Bashkia prej 20 ditesh nderpreu punimet sepse ne gjykaten e Durresit nisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.118Z

Zgjedhjet, PDIU konkuron për 5 kryetar bashkie, e 7 komuna

TIRANE- Në zgjedhjet e 8 Majit, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet do të konkurrojë për kryetar të njësive vendore në 5 bashki, një njësi bashkiake të kryeqytetit dhe 7 komuna.Në njoftimin për shtyp të shpërndarë nga P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.357Z

Fondi i KE-se shperndahen 83 milione euro

Komiteti i Politikave Strategjike vendosi të shpërndajë rreth 83 milionë euro të dhëna nga Komisioni Europian në kuadër të fondeve të para-anëtarësimit. Kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.558Z

Lidershipi socialist shkel rregullat statutore

Partia Socialiste po përjeton një ndër situatat më të vështira të drejtimit të degëve. Vitin e kaluar, duke nisur nga muaji qershor duhet të zhvilloheshin zgjedhjet për krerët e njësive vendore të kësaj partie. Proces i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.357Z

Berisha lançon projektin për “Pallatin e Drejtësië”

Pas Kuvendit të ri, kryeministri Berisha ka paraqitur sot edhe projektin më të madh për sistemin e drejtësisë, pallatin e drejtësisë.   Duke folur në Komitetin e planifikimit të strategjive ku paraqiti një paketë projektesh, kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.179Z

Numerimi/ Shihet levizje e rezultateve dhe rritje votash ne drejtim te PD-se

Në disa bashki të vendit, numërimi ka përfunduar, ndërkohë që procesi vijon tek të tjerat. Orëve të para të ditës, rezultatet nga KZAZ-ja tregonin për ruajtje të bastioneve nga PS, ndërsa në orët e mëvonshme s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama