Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkia

Meta: total 1000 / total_found 30988 / time 0.014 / keyword[0] bashkia / docs[0] 30988 / hits[0] 62449 /
PD mban Hasin me një diferencë të konsiderueshme ndaj PS
  • 2017-06-26

PD mban Hasin me një diferencë të konsiderueshme ndaj PS

Mbyll procesin e numërimit edhe Bashkia Has në qarkun e Kukësit, i vetmi bastion i mbetur i demokratëve. 34 kutitë e votimit të numëruara i kanë siguruar PD një fitore të ndjeshme. E dyta renditet PS, LSI e treta. Klikoni ketu per tu informuar: Exit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 %

No Pic available
  • 2017-06-26

Kryeson PS, por Sakja është i bindur: PD forcë e parë, unë Kryebashkiak

Edhe pse PS kryeson me mbi 600 vota në Kavajë nga kutitë e numëruara deri tani, kreu i degës së PS në këtë qytet Isa Sakja është optimist se PD do të përmbysë rezultatin dhe demokratët do të dalin forcë e parë. Isa Sakja: PS nuk ka epërsi në rezultat. Në njësitë administrative

Vijon numërimi në Elbasan, Belshin e merr PS, drejt përfundimit Gramshi
  • 2017-06-26

Vijon numërimi në Elbasan, Belshin e merr PS, drejt përfundimit Gramshi

Belshi është Bashkia e parë në qarkun e Elbasanit që mbylli numërimin e votave, ku PS ka fituar me një diferencë prej 3596 votash. Drejt përmbylljes është numërimi edhe në Gramsh. Ndërkohë vijon numërimi në Elbasan, Cerrik, Librazhd, Peqin, Prrenjas. Klikoni ketu per tu informuar:&

A do ti marrë 18 mandate Rama në Tiranë?  Kamza mbetet blu
  • 2017-06-26

A do ti marrë 18 mandate Rama në Tiranë? Kamza mbetet blu

Në qarkun e Tiranës janë numëruar pak më shumë se gjysma e kutive të votimit. Deri në orën 17: 25 janë numërur 629 QV kundrejt 1 198 që janë gjithsej. Po a do të marrë 18 mandate Rama në Tiranë? Nga rezultatet paraprake rezulton se PS deri tani ka 17 mandate, 12 mandate PD, 4 LSI dh

No Pic available
  • 2017-06-26

Përfundon numërimi në Kamzë, Mziu: Fal investimeve

Bashkia e Kamzës i ka qëndruar besnike Partisë Demokratike edhe në këto zgjedhje, duke vazhduar të mbetet një nga të paktat bastione blu. Pas përfundimit të procesit të numërimit, doli se kjo partie ka marrë 21 mijë e 352 vota, kundrejt partisë Socialiste me 15 358 vota. Në një pron

Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh Pazari i Ri voton për PS
  • 2017-06-26

Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh Pazari i Ri voton për PS

Puna e bërë në këto dy vite nga Bashkia e Tiranës duket se është një nga faktorët kryesorë që ka ndikuar në fitoren e thellë të Partisë Socialiste në Tiranë. Dhe shembulli më i mirë për këtë është pikërisht Pazari i Ri, i cili falë ndryshimit total që pësojë pak muaj më

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe