Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkiak

Meta: total 1000 / total_found 12110 / time 0.005 / keyword[0] bashkiak / docs[0] 12110 / hits[0] 24477 /
Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

No Pic available
  • 2017-06-26

Çfarë do të ndodhë me koalicionin PS-LSI në këshillin bashkiak? Veliaj përgjigjet

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e konsideron përgjegjësi të jashtëzakonshme rezultatin e zgjedhjeve për Partinë Socialiste veçanërisht në Tiranë. Gjatë një dalje për media nga selia e Partisë Socialiste, Veliaj u pyet edhe për një prishje të mundshme të koalicionit me L

No Pic available
  • 2017-06-25

PS e Korçës: Kreu i grupit të këshilltarëve të LSI po blen vota

Dega e Partisë Socialiste në Korçë ka denoncuar kreun e grupit të këshilltarëve të LSI në këshillin bashkiak të Korçës për blerje vote. Sipas PS, Pajtim Myrotllari, kryetar i grupit të këshilltareve të LSI në Këshilin Bashkiak Korçë ndalohet nga policia në tentativë për blerj

No Pic available
  • 2017-06-22

Përplasje në këshillin bashkiak Gjirokastër për shkarkimin e kreut të Ujësjellësit

Socialistët kërkojnë shkarkimin e administratorit të Ujësjellësit, njëkohësisht këshilltar i Partisë Socialiste në Këshillin bashkiak të Gjirokastrës. Mbledhja jashtë radhe, e thirrur nga kryetari i grupit te Partisë Socialiste Petrit Brahimi është shoqëruar me debate dhe deklarat

No Pic available
  • 2017-06-20

Nuk lejoi LSI të bënte miting në shesh, Mandija kërkon hetim për Dritan Lelin

Zv/kryeministrja Ledina Mandija ka kërkuar nga Prokuroria që të hetojë kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli për mos dhënien në përdorim të sheshit. Sipas Mandjas, Leli ka shpëdoruar detyrën duke mos lejuar LSI të zhvillojë mitingun në sheshin përpara pallatit të sportit Fl

No Pic available
  • 2017-06-20

Paditen dy kryebashkiakë. Shpërdoruan detyrën në fushatë zgjedhore

Dy kryetarë bashkishë janë paditur në prokurori për akuzën e shpërdorimit të detyrës, “Pengim i subjekteve zgjedhore” dhe kanosje. Në Vlorë  Zv/kryeministrja Ledina Mandija ka kërkuar nga Prokuroria që të hetojë kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli për mos dhë

Akuzat e Ramës, LSI nxjerr listën nepotike të Rilindjes
  • 2017-06-19

Akuzat e Ramës, LSI nxjerr listën nepotike të Rilindjes

Pas denoncimeve të Edi Ramës, se kryebashkikakët e Delvinës, Beratit e Prrenjasit kanë punësuar njerëzit e tyre në këto institucione, ka reaguar edhe LSI. Ky reagim i LSI-së vjen pasi të tre krerët e bashkive të qyteteve ku Rama bëri denoncimet vijnë nga vetë LSI. Ditën e sotme, Kej