Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkim +Dede

Total: 115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.360Z

Kreu i Kushtetueses, Ligjet kalojnë dekretin e Nishanit për Bashkim Deden

23-10-2013 / Gazeta 55 Me një votë kundër, atë të Bashkim Finos, komisioni i ligjeve ka miratuar dekretin e Presidentit të Republikës për emërimin në postin e Gjykatës Kushtetuese të Bashkim Dedes. Ndërsa deputeti i LSI Spartak B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.374Z

Venecia ska internet, Dede: Nuk na ka ardhur akoma opinioni

Komisionit të Venecias nuk i punon interneti. Kjo është arsyeja përse Gjykata Kushtetuese ende ka marrë një vendim për ligjin e Vetting-ut. Deklarata shokuese ka ardhur nga kreu i gjykatës, Bashkim Dede. Ai thotë se po pret variantin fizik të opinionit, që Top Channel, Partia Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.766Z

Bashkim Dedja merr dekretin e emerimit nga Topi

Presidenti i Republikes Bamir Topi i ka dorezuar sot Bashkim Dede dekretin e emerimit si Kryetar i Gjykates Kushtetuese. Ne takimin qe u zhvillua ne zyren e presidentit kreu i shtetit e ka pergezuar kreun e ri te Gjykates Kushtetuese dhe i ka uruar suksese ne detyren e rendesishme e plot pergjegjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.376Z

Kësaj nuk di çfarë ti thuash/ Bashkim Dedja: Komisionit të Venecias nuk i punon interneti, ndaj sna ka ardhur mendimi për Vetting-un

Komisionit të Venecias nuk i punon interneti. Kjo është arsyeja përse Gjykata Kushtetuese ende ka marrë një vendim për ligjin e Vetting-ut. Deklarata shokuese ka ardhur nga kreu i gjykatës, Bashkim Dede. Ai thotë se po pret variantin fizik të opinionit, që Top Channel, Partia Demokrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.012Z

Presidenti dekreton kryetarin e ri te Gjykates Kushtetuese

Bashkim Dede eshte kryetari i ri i Gjykates Kushtetuese. Ai u dekretua ne mesdite nga presidenti Bamir Topi. Emerimi i tij u njoftua me heret nga keshilltari juridik i kreut te shtetit Spiro Peci. Dede do te zevendesoje Vladimir Kriston mandati i te cilit perfundoi kater muaj me pare. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Topi dekreton anëtarët e rinj të Kushtetueses

Presidenti i Republikës Bamir Topi dekretoi tre anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dekretet e presidentit do të votohen në parlament.Anëtarët e rinj janë Altina Xhoxhaj, Bashkim Dede dhe Vangjel Kosta.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.194Z

Topi refuzon gjyqin e PD për kompetencat e tij për gjykatësit

SHKRUAN: Fejzi Braushi 22-12-2010 13:21Presidenca nuk përfaqësohet në seancën e Gjykatës Kushtetuese për padinë e PD, në lidhje me kriteret e emërimit të Gjykatësve të lartë dhe Kushtetues. Ja letra për Bashkim Dedjen Kreu i Shtetit ka mbetur i pakënaqur nga veprimi i shumic

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama