Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkim +Shala

Meta: total 217 / total_found 217 / time 0.000 / keyword[0] bashkim / docs[0] 15260 / hits[0] 22398 / keyword[1] shala / docs[1] 4380 / hits[1] 8678 /
No Pic available
  • 2017-04-30

Lista zyrtare e kandidatëve të PS për deputetë: Emrat sipas qarqeve

Kryesia e Partisë Socialiste ka zyrtarizuar sonte listat e kandidatëve për deputetë në qarqet e vendit për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Ministrja Mimi Kodheli ishte e para që prezantoi listën katër emërore për qarkun e Kukësit, të cilën do ta kryesojë vetë. Pas saj vijuan

No Pic available
  • 2017-03-26

Muri i ri në Mitrovicë si ai i vjetri

Në vend të vazove të betonit serbët kanë ngritur dy mure rreth një metër të lartë dhe rreth një metër larg njëri-tjetrit, në vend të murit që është rrënuar në pjesën veriore të urës, në rrugën Mbreti Petër I. Pjesa në mes të këtyre dy mureve do të mbushet me dhe, si dhe

INVESTIGIMI/ Fëmijëri e ndërprerë: Eksodi për azil në Britani i adoleshentëve shqiptarë
  • 2017-02-16

INVESTIGIMI/ Fëmijëri e ndërprerë: Eksodi për azil në Britani i adoleshentëve shqiptarë

Qindra të mitur nga verilindja e Shqipërisë braktisën shkollat dhe ikën përmes rrjeteve të trafikut klandestin në Britaninë e Madhe, por shpresat e tyre për një të ardhme më të mirë rrezikojnë të shfrytëzohen në tregun e egër të skllavërisë moderne. Nga Aleksandra Bogdani,

No Pic available
  • 2017-01-19

Rrëfehet Albin Kurti: Marrëdhënia me Ramën, nostalgjia për Enverin dhe a është islamik

Intervistoi Andrea Danglli Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tregon në një intervistë për gazetën TemA gjykimin e tij për një sërë temash të nxehta si ajo e tensioneve Kosovë-Serbi, bashkimi-kombëtar, vdekja e mistershme e aktivist Astrit Dehari por edhe marrëdhëniet me k

Albin Kurti: Marrëdhënia ime me Ramën, e vërteta e akuzave se jemi islamikë dhe komunistë dhe pse ka nostalgji për Enverin
  • 2017-01-19

Albin Kurti: Marrëdhënia ime me Ramën, e vërteta e akuzave se jemi islamikë dhe komunistë dhe pse ka nostalgji për Enverin

Intervistoi Andrea Danglli Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tregon në një intervistë ekskluzive për gazetën TemA gjykimin e tij për një sërë temash të nxehta si ajo e tensioneve Kosovë-Serbi, bashkimi-kombëtar, vdekja e mistershme e aktivist Astrit Dehari por edhe marr

Bashkëpunim ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Maqedonisë
  • 2016-07-29

Bashkëpunim ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Maqedonisë

Sot në Prishtinë, zëvendës ministri i MIE-së, Ramadan Ilazi, zëvendës ministri i MAPL-së, Bajram Gecaj, zëvendës ministri i MMPH-së, Ferat Shala pritën delegacionin e lartë nga Qeveria e Republikes së Maqedonisë, të udhëhequr nga Arber Ademi, zëvendës kryeministër përgjegjës p

Këta janë deputetët më të pasur
  • 2016-07-24

Këta janë deputetët më të pasur

Deputetët me të ardhurat e tyre vazhdojnë të jenë shumë herë më të pasur se qytetarët e varfër të Republikës së Kosovës, të cilët i kanë zgjedhur me votat e tyre këta deputetë, të cilët po pasurohen çdo vit e më shumë. Me fitimet tyre sigurisht që jua kanë zili edhe shumë