Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimeve

Meta: total 238 / total_found 238 / time 0.000 / keyword[0] bashkimeve / docs[0] 238 / hits[0] 293 /
Biznesi kunder dhomave te tregtise
  • 2016-10-12

Biznesi kunder dhomave te tregtise

brbr18 shoqata biznesi e konsiderojne ligjin e ri per anetaresimin e detyrueshem ne dhomat e tregtise si nje kthim mbrapa ne kohe Ne nje leter drejtuar presidentit te Republikes Bujar Nishani per te mos e dekretuar kete ligj pjesa me e madhe e shoqatave qe perfaqesojne sipermarrjet thone se ai e kt

Plus Communication kontrakton nje nga firmat me te medha ligjore ne bote KL Gates
  • 2016-08-30

Plus Communication kontrakton nje nga firmat me te medha ligjore ne bote KL Gates

br br Plus Communication kompania e vetme e telefonise celulare me pronesi dhe menaxhim shqiptar ka kontraktuar kompanine KampL Gates nje nga firmat ligjore me te medha ne bote e me eksperience te gjere ne ceshtjet anti-trust per ta perfaqesuar ate ne mbrojtjen e interesave te klienteve shqiptare

No Pic available
  • 2016-08-13

Çfarë tha Gorki për Malëshovën në kongresin e shkrimtarëve sovjetikë

Cili ishte personaliteti i Sejfulla Malëshovës përballë kulturës sovjetike? Cili ishte  vlerësimi që i bëri Gorki në Kongresin e I të Shkrimtarëve sovjetikë? Si u pa nga sovjetikët portreti i oportunistit Malëshova? Historiania ruse, Nina Smirnova, në librin Historia e Shqipërisë p

PROFIL/ Lucky Luçiano, themeluesi i Cosa Nostra-s moderne
  • 2016-07-16

PROFIL/ Lucky Luçiano, themeluesi i Cosa Nostra-s moderne

Profil/Jeta e supermafiozit që modernizoi krimin e organizuar. Njeriu që pati kontroll të plotë mbi të gjitha familjet mafioze amerikane Charles Lucky (Fatlumi) Luçiano (i lindur si Salvatore Lucania; 24 Nëntor, 1897 26 Janar, 1962) ishte një gangster siçilian. Luçiano konsiderohet si bab

Doda:Fuqizimi i familjes, prioritet për këdo
  • 2016-06-05

Doda:Fuqizimi i familjes, prioritet për këdo

Fjalimi Deputetja Mesila Doda u shpreh para delegatëve se fuqizimi i familjes shqiptare duhet të jetë një prioritet për këdo. Kjo kohë gjatë së cilës kemi takuar shqiptar të gjithë trevave nga veriu në jug, na ka shërbyer të përballim me njerëzit të vërtetat për të cilat kemi lu

No Pic available
  • 2016-03-21

Ndryshimet klimatike katastrofike, që mund të sjellë një luftë bërthamore

Prof. Dr. Petrit ZORBA* Dita Botërore e Meteorologjisë Kjo ditë do të festohet në të gjithë botë më 23 mars 2016 nga të gjitha vendet anëtare të Organizatës Botërore të Meteorologjisë (OBM/WMO) që përfshin 191 shtete, dhe ku çdo vit trajtohet një tematikë e caktuar. Kjo veprimta

No Pic available
  • 2016-03-20

Të mos ngatërrohet gjakosja brenda gardhit socialist me opozicionin e vërtetë

Nese opozita shqiptare, grupe te caktuara te saj, eksponentë deledash te saj qe jetojne si veshka mes dhjamit ne pozite e opozite, mendojne se opoziten ne kete vend po e ben Ben Blushi më mirë se çdo kush tjetër, dhe nuk ka kush e ben me mire se ai, nuk di ta beje askush si ai; nëse Blushi