Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimi +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.806Z

Bashkimi Evropian diskuton për Kosovën

Bashkimi Evropian ndërmori dje një diskutim në lidhje me zhvillimet në Kosovë dhe proceset politike me rastin e njëvjetorit të shpalljes së pavarësisë. Siç edhe ishte njoftuar paraprakisht pas diskutimit që do kryhej në Parlamentin Evropian në Strasburg do të miratohet edhe një rezol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.822Z

Bashkimi Evropian deklarohet për Trepçën

Bashkimi Evropian me vëmendje të veçantë po e përcjellë situatën në lidhje me Trepçën. "Është me rëndësi ta shmangim eskalimin e situatës dhe që të gjithë të merren me qetësimin e gjendjes. Ekzistojnë disa opsione të shmanget likuidimi i Trepçës. Do të ishte mirë t'i jepet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.574Z

Bashkimi Evropian shton sanksionet ndaj Iranit

Presidentët dhe kryeministrat e 27 vendeve detajuan një sërë sektorësh për të cilat Bashkimi Evropian do të marrë masa të reja për të sanksionuar mungesën e bashkëpunimit nga ana e Teheranit. Kështu, është planifikuar bllokimi i investimeve në sektorin e naftës dhe të gazit, redu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.588Z

Bashkimi Evropian shton presionin ndaj Hungarise

Bashkimi Evropian po e shton presionin ndaj Hungarise qe ky vend te kryeje reforma duke thene se ka deshtuar te kontrolloje me efektshmeri deficitin buxhetor. Ministri i Ekonomise i Bashkimit Evropian Oli Rehn tha sot se qeveria e Budapestit ka deshtuar ti mbaje shpenzimet nen nivelin e kerkuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.705Z

Dhuna në Egjipt, Bashkimi Evropian rishqyrtonë marrëdhëniet

Bashkimi Evropian po planifikon të rishqyrtojë marrëdhëniet me Egjiptin, derisa dhuna në këtë vend po vazhdon. Në një deklaratë të publikuar sot nga zyrtarët e lartë, presidenti i Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, dhe presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, u kanë b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.553Z

Bashkimi Evropian gaboi me Kosovën

Bashkimi Evropian po tregon standarde të dyfishta kur është fjala për Kosovën dhe rrugën e saj integruese, thonë njohësit e zhvillimeve politike. Sipas tyre, Brukseli e ka lënë anash Kosovën, duke i dhënë përparësi të dukshme integrimit të Serbisë, çka ka ndikuar me rritje frustri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.612Z

Bashkimi Evropian dënon dhunën në protestën e opozitës

Zyra e Bashkimi Evropian në Kosovë ka dënuar aktet e dëmtimit të pronës publike gjatë protestës së sotme e cila eskaloi në përfundim të saj. Zyra e BE-së, thotë se është e shqetësuar që protestat e opozitës vazhduan spiralen e dhunës. "Bashkimi Evropian në Kosovë është e shqe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama