Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.694Z

Bashkimi real

Genc Llakaj Në gjeopolitikën botërore, pas 44-vjeçarit midis të fortëve të së ftohtës, u përfshinë edhe shqiptarët. Në ndryshim nga ata të lindjes, shqiptarët, u futën ngutshëm në rrugën e tranzicionit. Por, me një elitë politike të lidhur fiziologjikisht dhe shpirtërisht me s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.636Z

Shkelet Bashkimi

Klubi i basketbollit Bashkimi, të premten e ka pësuar njërën prej humbjeve më të thella në histori të vet. Prizrenasit u turpëruan në Mitrovicë, duke humbur nga klubi serb Bambi me 97 pikë diferencë, 137:40. Për t’i ruajtur lojtarët kryesorë, prizrenasit kishin udhëtuar për kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.494Z

FOTOT/ Kur shpërbëhej Bashkimi Sovjetik

Shpërbërja e Bashkimit Sovjetik konsiderohet si një nga ngjarjet më të rëndësishme në histori. Fotografi gjerman Daniel Biskup, që ka qenë në Rusi në fund të viteve 80 dhe fillim të viteve 90, sjell këto foto të rralla nga ajo periudhë. Fotot janë botuar nga Spiegel.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.001Z

Jahjaga: Bashkimi në BE

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga nuk ka dashur ti komentoj deklaratat Kryeministrit të Shqipërisë në lidhje Bashkimin Kombëtar, mirëpo ajo ka shtuar se Bashkimi i vetëm do të ndodh në BE. " Nuk është detyrë e presidentes ti komentoj deklaratat e të tjerëve, por m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.860Z

Bashkimi përforcohet me amerikanë

Nga Express më 15 shkurt 2011 në ora 12:23 Klubi i basketbollit Bashkimi po shkon drejt rimëkëmbjes. Prizrenasit të martën pritet të përforcohen me dy basketbollistë amerikanë. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i klubit Portokalli, Shpend Kume. “Një basketbollist amerikan do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.922Z

BASHKIMI QE VRET PLURALIZMIN

"Duhen lënë mënjanë gjërat që mund të na ndajnë në bindjet tona… dhe të mobilizohemi e të lidhemi me njëri-tjetrin për një çështje të madhe". Po të pyesësh sot se e kujt është kjo thënie apo ide, do të marrësh në shumicën dërrmuese të rasteve një përgjigje të shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.267Z

Bashkimi kërcënon Prishtinën

Të mërkurën mbrëma në palestrën sportive Sezai Surroi në Prizren, do të zhvillohet ndeshja derbi e xhiros së tetë e TechnoMarket Superligës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Big Brother Bashkimit dhe Sigal Prishtinës. Të dyja këto skuadra cilësohen si pretendente kryesore për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama